Wpis z mikrobloga

Piszę prace inżynierską i mam pytanie odnośnie punktu „Analiza literatury”..

1. Z jednego źródła wiem, że w tym punkcie mam opisać książki z których korzystałem, ja to rozumiem jako przepisanie streszczenia swoimi słowami pod i tyle. Punkt ma być ogólnie krótko opisany

2. Z innego źródła, że opisuje tam swoimi słowami lub też cytując standardy lub przyjęte techniki itp. opisane w wybranych źródłach, a potem w „Pracy własnej” na podstawie opisanych wcześniej w „analizie literatury” informacji tworze te swoją „pracę własną”. I punkt ma być dłuższy stanowić 30% lub więcej całości pracy, aż opisze wszystkie standardy których potrzebuje.

Ogólnie robię projekt, jednym z etapów projektu w pracy pisanej ma być stworzenie pewnego wykazu. I teraz ja muszę opisać „skąd wiem, że ten wykaz tak się robi” - to opisuję to pod tym wykazem na podstawie książki (wtedy ma sens opcja pierwsza). Czy opcja druga, czyli robię ten wykaz w „pracy własnej” i tyle, a opis w jaki sposób się go tworzy opisuję w „analizie literatury” na podstawie książki skąd wiem, że tak się go tworzy..

ehh

#studia #studbaza #politechnika #inzynierka #pracadyplomowa #pracainzynierska
  • 3
, ja to rozumiem jako przepisanie streszczenia swoimi słowami pod i tyle. Punkt ma być ogólnie krótko opisany


@strzyzowiak: źle to rozumiesz. Twoim problemem badawczym jest:

skąd wiem, że ten wykaz tak się robi


I na tym polega przegląd literatury, że opisujesz jak w książkach podchodzono do tematu. Czy jest dużo publikacji na dany temat? Czy w literaturze są jakieś rozbieżne stanowiska? Czy większość autorów ma podobne koncepcje itd.? W żadnym
@przegryw_z_piwnicy czyli opcja druga jak rozumiem. Akurat projekt podchodzi pod instrukcje PKP, gdzie dokładnie są wymagane konkrety, żadnych rozbieżności nie ma itp. Więc wzoruje się i opisuje jak ma powstać dany wykaz na podstawie danej instrukcji