Wpis z mikrobloga

  • 3
@Cauliflower: @moll pieprz syczuański to nie pieprz de facto. To nie są spokrewnione rośliny. Spróbuję na wiosnę posadzić w greenhouse ale to rośnie jak #!$%@? i obawiam się że mam tam za mało miejsca. Uwielbiam świeży pieprz. Zasmakowałem w tym mieszkając w Azji. Fantastycznie by było mieć stały dostęp do tego cuda
  • Odpowiedz
  • 2
@Tryggvason: ja uwielbiam. Kozie czy owcze. Krowiego w zasadzie nie piłem dwa lata. Jeszcze jak somsiad przyniesie to klękajcie narody. Niestety teraz mleka nie dostarcza bo są małe owieczki i kózki i nie ma nadmiaru mleka z tego powodu
  • Odpowiedz
@asdfghjkl Ja krowiego nie mogę pić, bo nie trawię laktozy. Raz na jakiś czas kupię bezlaktozowe jak się zachce, ale tak to głównie kefiry własnej roboty. Tam u ciebie krowie różni się jakoś znacznie od naszego?
  • Odpowiedz
  • 3
@Tryggvason: na Krecie w zasadzie nie hoduję się krów mlecznych. Nie ma warunków. Jest chyba tylko kilka hodowli gdzie mięsne się hoduje. Mleko krowie jest i smakuje tak samo jak wszędzie. Ale droższe jest niż owcze i kozie bo importowane z kontynentu. Kreta jednak kozami i owcami stoi
  • Odpowiedz