Wpis z mikrobloga

Koleś się chwali zegarkiem za 20k, a ja sobie myślę: czy jest jakiś inny powód do kupowania takich zegarków poza zaspokojeniem wewnętrznej potrzeby próżności i pokazania "mnie stać, a was nie"? A najlepsze, że 90% ludzi, z którymi będzie miał styczność, nawet nie będzie miało pojęcia ile ten zegarek kosztuje i w ogóle nie zwróci na niego uwagi, bo zegarek to zegarek. Pokazuje czas? Pokazuje. No i super.

Jak chcesz szpanować kasą, to chyba lepszy efekt miałoby wynajęcie limuzyny i szofera, żeby cię wszędzie woził. Wtedy masz 99,9% gwarancji, że ludzie będą myśleć, że jesteś jakąś ważną szychą i będą się patrzeć z ciekawości kto to przyjechał. A zegarek? Come on...
  • 33
zegarek za tyle bedzie zwracal uwage nawet ludzi ktorzy sie nie znaja


@Pentylion: No właśnie się mylisz i ci tłumaczę, że nie będzie, bo jak ktoś się nie zna na zegarkach, to mu nie robi żadnej różnicy czy twój kosztuje 1k czy 20k, bo nie będzie widać żadnej różnicy. A większość ludzi się nie zna na. A na pewno się nie zna na tyle, by wiedzieć jaki model kosztuje tyle i
@PiersKurczaka nie łap mnie za słówka, nie musisz sie znac i mieć rangi zegarmistrz na forum zeby nosic zegarek. Ładne rzeczy przyciagaja wzrok, sam tak mam ze jesli cos mi sie podoba, zatrzyma moj wzrok i pozniej sprawdze to zwykle nie jest najtansze xd Sam nie mam ani zegarka ani na codzien nie zadaje szyku ale np na weselu od razu widze kto prezentuje sie na codzien a kto tylko na weselach
@Pentylion: Dla zwykłego człowieka nie ma różnicy czy dasz za oryginalny markowy zegarek 1k czy 20k. Są oryginalne markowe zegarki za 1k, a są oryginalne markowe zegarki za 20k. Rozumiesz? I jak zapytasz pierwszą lepszą osobę, która nie ma pojęcia o zegarkach, który z tych zegarków jest droższy, to wszyscy będą zgadywać. Bo to będzie wizualnie dokładnie ten sam poziom. Bo powyżej pewnego pułapu cenowego nie płacisz już za wygląd, tylko
@PiersKurczaka no nie wiem, ja tam widze roznice. Za 1000 zl, tym bardziej teraz to bedzie zegarek komunijny albo bajerancka opaska sportowa. Jakis czas temu chodzilem z zamiarem kupienia zegarka i tez tak myslalem jak Ty a koniec koncow wszystko co zwracalo moja uwage w sklepach zaczynalo sie od 5000 :p wiec stwierdzilem ze nie ma to sensu bo to nie jest narzedzie mojej pracy a az taki bogaty nie jestem zeby
@Pentylion: w zegarkach widzisz różnicę, bo najwyraźniej się na nich znasz, a ja ciągle mówię o osobach, które się nie znają. Przyjrzałeś się butom, które wkleiłem wyżej? Na butach też się znasz? Naprawdę tak wyglądają buty za 30 tysięcy dolarów?
@PiersKurczaka no na zdjeciu to wiesz wszystko mozna, nie wiem ale w realu moze widac. Nie zaprzeczam ze placi sie glownie za marke ale marka jest droga glownie z powodu jakosci tylko to nie rosnie proporcjonalnie :p i nie znam sie na zegarkach ni w ząb, patrzylem wylacznie na walory estetyczne
czy jest jakiś inny powód do kupowania takich zegarków poza zaspokojeniem wewnętrznej potrzeby próżności i pokazania "mnie stać, a was nie"?


@PiersKurczaka: zasadniczo nie, tak samo nie ma wielkiej roznicy miedzy toyota corolla a porsche czy bmw, a jednak ludzie chcą je mieć
@Latajacy_baleron:

różni się jakością wykonania


Już raz wklejałem, wkleję znowu.

Buty za 30000 dolarów. To z czego one są zrobione, z wenusjańskiego metalu wzmacnianego kosmicznym pyłem z księżyca saturna po obróbce w mitycznej kuźni aragorna?

Wmawiaj sobie co chcesz, chcesz wydawać kasę na pierdoły to wydawaj i rób to z uśmiechem na ustach. Nie wiem po co czujesz jakąkolwiek potrzebę argumentowania tego debilizmu. Rób co chcesz ze swoją kasą, to twoje
Pobierz PiersKurczaka - @Latajacy_baleron: 
 różni się jakością wykonania

Już raz wklejałem,...
źródło: 123333