Wpis z mikrobloga

@WillyJamess musisz na to spojrzeć inaczej. Dużo starych ludzi nie używa komputera a jeździ autem. Młody zrozumie że to nie qwerty i sobie poradzi a stary nie będzie stał jak #!$%@? i szukał literek bo jakieś takie nie po kolei. Produkt użyteczności publicznej. Inne wymagania.
  • Odpowiedz
@fuuYeah: No to niech te stare dziady zaczną się wreszcie dostosowywać do nowoczesnego świata, bo oni nie są jakimiś świętymi krowami, a robią się bardziej i bardziej uciążliwi ze swoimi przyzywczajeniami. Ktoś tam dobrze napisał, że starzy kiedyś umrą, a my zostaniemy z takim gównem.
  • Odpowiedz
@fuuYeah: Wnioski z dupy typie. Ja podążam za technologią i w przeciwieństwie do zoomerów umiem dużo więcej niż tylko klikanie po smartfonie. Jak przelewy telepatyczne wejdą do szerokiego użytku, to ja już pewnie od x lat będę z nich korzystać.
  • Odpowiedz
@WillyJamess: Kiedyś podobne klawiatury ABCDE były w brytyjskich biletomatach na każdej stacji kolejowej. Na szczęscie klawiatury były wirtualne (na ekranie dotykowym) i po kilku latach zaktualizowano soft do QWERTY.
  • Odpowiedz
Dobra gównoburza, fajnie się czytało i w sumie sprawiło, że zacząłem się zastanawiać dlaczego akurat układ qwerty jest tak powszechnie stosowany. W sensie ktoś kiedyś musiał wymyślić i stwierdzić, że "oo, tu będzie wygodnie umieścić Q, a tutaj H, a tu damy L, ideolo". Ciekawe czym się kierowano. Muszę o tym poczytać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 3
@RZM_4 ja w pracy też miałem terminal z klawiaturą ABCD. Pół roku się do tego dziadostwa przyzwyczajałem, a i tak nawet po 5 latach codziennego używania niekiedy się gubiłem szukając jakiejś litery xD
  • Odpowiedz
@Kiciket myślę, że znakomita większość ludzi zna układ klawiatury i łatwiej im wyszukać na qwerty. Jak już wspomniano nawet maszyny do pisania mają taki układ.

Szukanie na klawiaturze abcd jest trudniejsze dla każdego, po prostu zostało to debilnie zaprojektowane, bez namysłu i nie ma sensu tego usprawiedliwiać.
  • Odpowiedz