Wpis z mikrobloga

Niech mi ktoś powie, na czym polega mityczna niesamodzielność mężczyzn mieszkających z rodzicami, którzy rzekomo muszą się wyprowadzić, żeby czegoś się nauczyć?

Mieszkam z rodzicami i umiem gotować, sprzątać, prać, robić zakupy spożywcze, środków czystości itd., robić drobne naprawy, pójść do urzędu, nawet od biedy przyszyć guzik, zszyć coś albo zacerować (tylko nie będzie wyglądało to rewelacyjnie), w prasowaniu nie jestem zbyt dobry, ale jak będzie trzeba, to wyprasuję koszulę, tylko będzie to trwało godzinę.
#przegryw
  • 18
  • Odpowiedz
@Felixu_enjoyer: Chodzi o to że masz stałe dochody które pozwalają na wynajęcie mieszkania a nie o robienie rzeczy bo to

Mieszkam z rodzicami i umiem gotować, sprzątać, prać, robić zakupy spożywcze, środków czystości itd., robić drobne naprawy, pójść do urzędu, nawet od biedy przyszyć guzik, zszyć coś albo zacerować (tylko nie będzie wyglądało to rewelacyjnie), w prasowaniu nie jestem zbyt dobry, ale jak będzie trzeba, to wyprasuję koszulę, tylko będzie to
  • Odpowiedz
@Felixu_enjoyer: Intzelu ty masz p0lke utrzymywać a nie rodzicom gotować!
Pewnie ci Mamusia musiała nawet tego posta napisać! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak serio to normiki często są niedorobione i te ludzie przed wyrzuceniem ich do akademika/mieszkania wynajętego przez ojca ubeka nic w domu nie robiły i te historie o gotowaniu parówek czy rosołu z kostki w czajniku to niestety prawda, albo że nie wiedzą jak
  • Odpowiedz
@Felixu_enjoyer: na niczym, to jest największy bullshit jaki słyszę od społeczeństwa. Dokladasz się do jedzenia rachunków, sam kupujesz ubranie, załatwiasz sprawy w urzędzie sam = że jesteś samodzielny.

Lepiej siedziec u starych niż walić ma wynajem dla Janusza co będzie ci co chwilę czynsz pondosil.

Sam bym może już miał kasę na mieszkanie jakieś odłożone( możeee) gdybym nie musiał już od dobry kilku lat wywalac na wynajem, jednak u mnie się
  • Odpowiedz
@onepnch: Okej, To co mówisz, ma sens. Dodałbym, że dochody na takim poziomie, żeby najbliższa podwyżka czynszu nie zdmuchnęła cię z planszy, i żeby można było normalnie żyć, a nie na diecie czokoszokowej.

Tylko że widzę masę artykułów i wpisów w mediach społecznościowych, które zarzucają mężczyznom jakąś enigmatyczną niesamodzielność, sugerują, że właśnie nie posiadają tych podstawowych umiejętności. Jeszcze nie natrafiłem na artykuł: "Polscy mężczyźni są niesamodzielni, bo są zbyt biedni, zarabiają
  • Odpowiedz
Tylko że widzę masę artykułów i wpisów w mediach społecznościowych, które zarzucają mężczyznom jakąś enigmatyczną niesamodzielność, sugerują, że właśnie nie posiadają tych podstawowych umiejętności.


@Felixu_enjoyer: Nie wiem może nie posiadają w dzisiejszych czasach. Każdy dorosły człowiek się powinien ogarnąć bez znaczenia czy kobieta czy mężczyzna. Może to jest dalej to pragnienie kobiet żeby mieć faceta takiego jak ich ojciec co za PRLu potrafił sam wszystko zrobić. Tyle że news flash -
  • Odpowiedz
Tylko że widzę masę artykułów i wpisów w mediach społecznościowych, które zarzucają mężczyznom jakąś enigmatyczną niesamodzielność, sugerują, że właśnie nie posiadają tych podstawowych umiejętności.


@Felixu_enjoyer: Większa skrajność to większa kilkalność no i są też tacy, którzy nie mają tych podstawowych umiejętności ale to już mały %. Dużo mniejszy niż sugerują to media.
  • Odpowiedz
@Felixu_enjoyer: generalnie to wydaje mi się, że w tym wszystkim nie chodzi o samodzielność stricte jaką przytoczyłeś - czyt. coś sobie ugotować (bo co to za problem sobie catering ogarnąć) itd. - tylko raczej o takie funkcjonowanie samemu, brak bycia ograniczonym w jakikolwiek sposób. Robisz imprezę kiedy chcesz, zapraszasz do siebie kogoś kiedy chcesz, wychodzisz kiedy chcesz i wiele innych takich sytuacji, które potencjalnie mogłyby wprawić innych w lekkie zakłopotanie -
  • Odpowiedz
@Felixu_enjoyer: normiki muszą się dowartościować. Z moich obserwacji wynika że ci co #!$%@?ą z domu jak najwcześniej to potem średnio sobie w życiu radzą mają mniej siana łapią się gówno robót żeby tylko mieć jakieś siano itp. Taki 19 latek #!$%@? do akademika chleją tam non stop syf robią, ćpają i zwożą gacie do prania na weekend, a z drugiej strony jakiś piwniczak jest cały czas pod musztrą matki. Chociaż sądzę
  • Odpowiedz
@Felixu_enjoyer: wsio zależy czy wynajmujesz sam czy z luba.
Samemu bez sensu lepiej hajs zostawić i u rodziców mieszkać

Za to z dziewczyną ? Wiadomo warto. 0 czepiania się rodziców że śpicie do 13, zarywacie nocki na planszówki czy fiku Miku. W dupie macie to co rodzice normalnie by mówili żyjecie po swojemu to jest super

Ale tak samemu to lipa to już wolę w rodzinnym mieszkac xd
  • Odpowiedz
@Felixu_enjoyer na tym, że każdy z moich znajomych mieszkający z rodzicami, mówi tak samo jak ty, a jak się zapyta ich rodziców, to się okazuje, że są pasożytami, którzy nic nie robią i do niczego się nie dokładają.
  • Odpowiedz
muszą się wyprowadzić, żeby czegoś się nauczyć?


@Felixu_enjoyer: no najzwyczajniej że jak np. zacznie ci cieknąć kaloryfer to nie ty będziesz szukał odpowiedniego klucza, miski, ścierki, zakręcał przepływ wody i umawiał hydraulika na godzinę Tobie dogodna tylko Twoi starzy. W najlepszym wypadku będziesz wspólnie podejmował decyzje, w nieco gorszym poproszą byś ty to załatwił. Ale w większości przypadków to przecież nie twój dom i to nie ty jesteś tam dorosły i
  • Odpowiedz
@Felixu_enjoyer: przerabiałem to parę razy i napiszę ci moje wnioski. O moje mieszkanie z rodzicami przypieprzały się jedynie osoby same niezadowolone z własnego życia. W sumie jest to logiczne. Przecież ktoś szczerze szczęśliwy nie będzie się do ciebie przysrywał o byle gówno, które zresztą i tak go nie dotyczy. Za to leszcz jeden z drugim, tylko będzie szukał pretekstu do obrobienia dupy, żeby choć przez chwilę lepiej się samemu ze sobą
  • Odpowiedz
@onepnch: jak ja nie lubie bab co oczekują za damski chvj wszystkiego.
Co my jesteśmy, jakieś #!$%@? bez mózgu żeby samym nie zarobić? Jakbym miała się faceta prosić to szybciej bym się ze wstydu zesrala.
Oczywiście - opłaty domowe są proporcjonalne do zarobków. Teraz ja zarabiam więcej, to i ja płace większość. On zarabiał - on płacił.
Ale…>chłopak mi kupi jak poproszę<
A idź się szczerzyć durna xD
  • Odpowiedz
@Felixu_enjoyer chodzi o to że jezeli wszyscy by mieszkali z rodzicami to nie mial by kto kupować ani wynajmować mieszkań wiec nie mieli by jak ci odebrać pieniedzy
Tak to wystarczy nazwać takiego mezczyzne malo męskim i zaraz pójdzie oddać polowe wypłaty komus no bo przecież on jest prawdziwym mężczyzną
  • Odpowiedz