Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta #zwiazki
Mam problem, chcę przedstawić różową Mamie. Różowa chciałaby kupić jakiś symboliczny prezent, natomiast nie mamy w ogóle pomysłu. Mama jest osobą zamkniętą, mamy bardzo dobre relacje, natomiast nie podoba się jej mój związek z Różową. Natomiast nie zważając na to, Różowa chciałaby wręczyć jakiś podarunek. Coś w stylu kubek z kotem czy coś. Ale może macie lepszy pomysł, albo z doświadczenia powiecie?
  • 12
  • Odpowiedz
@trapist_e ja bym nie dawał nic. Taki prezent z tego co wiem daje się według zwyczaju przy pierwszej wizycie w czyimś domu - kwiaty albo alkohol (który wypada otworzyć przy gościach). Coś co nie wywiera presji na gospodarzu do zmiany wystroju, coś czego do tygodnia nie będzie, a miłe wrażenie pozostanie.
Ja bym nie chciał kubka, ani żadnej innej durnostojki, nawet gdybym był fanem kotów. Trzeba to gdzieś upchać, nie wiadomo co
  • Odpowiedz
@trapist_e: proponuję raczej proste, nietrwałe rzeczy: dobra mieszanka herbat (sypanych), ciastka (jakiekolwiek chyba że matka ma cukrzycę).
Raczej żadnego oznaczania terenu, więc kwiatek w doniczce odpada, kubek odpada. Kwiatek cięty też raczej nie, bez okazji to pretensjonalne.

I nie rób z tego wielkiego halo, ma być przyjemnie twojej dziewczynie, bez spinki.

Jak będziesz mieć okazję to sprawdź na czym polega uprzedzenie twojej matki. Niektóre matki są toksyczne, są "na nie" kogokolwiek
  • Odpowiedz
  • 0
@Wredna_pomarancza też o tym myślałem, ale różowa nie umie piec, jak mi zrobiła ciasto ulubione to zakalec wyszedł, chociaż smaczny..
@true-true paradoksalnie w tej sytuacji mogłoby mieć to pozytywny skutek w postaci lepszych relacji.
@kosmita ja wiem dokładnie na czym polega uprzedzenie i nie jest to kwestia toksyczności (tak myślę).
@kamillosbombos mama moze i się cieszy, natomiast nie podoba się jej kierunek w którym się układa.. zgodzę się, że nie jest tip-top,
  • Odpowiedz
@Wredna_pomarancza: ciacho to dobra myśl, ja jako facet to z reguły do niedoszlych teściów brałem jakieś winko i kwiaty, no ale to już zależy jak leży, niektórzy nie chcą alkoholu, może też być tak, że z jakiegoś powodu alkohol jest postrzegany jako faux pas.
  • Odpowiedz
Mama jest osobą zamkniętą, mamy bardzo dobre relacje, natomiast nie podoba się jej mój związek z Różową


@trapist_e: kiedy zrozumie, że twoja różowa nie pojawiła się by odciąć cię od matki to jej przejdzie. Póki to nie nastąpi, będzie tak reagowała bo w jej głowie "ta pinda omamiła mojego synka kochanego cipą itp"
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz