Wpis z mikrobloga

@meltdown: firefox tez zbiera dane mimo ze chwala sie na lewo i prawo jakimi to oni nie sa obroncami prywatnosci, no kto by sie spodziewal ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Tylko bron Boze nie pokazuj tego obrazka @d3ntysta bo cie wyjasni w swojej glowie i @DonRzoncy bo zaraz stwierdzi ze
  • Odpowiedz
@Czlowiek_Ludzki: Nigdy nie powiedziałem, że Firefox nie zbiera danych o użytkownikach. Twierdze, że w zestawieniu z innymi przeglądarkami, Firefox jest najbezpieczniejszy.

Natomiast jeśli chcesz całkowicie wyłączyć zbieranie danych to są w internecie gotowe profile które wyłączają wszelką telemetrię i inne takie rzeczy za jednym zamachem. Wystarczy poszukać. Przynajmniej Firefox daje nam taką opcje, a spróbuj coś takiego zrobić z Chrome czy Brave.
  • Odpowiedz
@d3ntysta profile wyłączające wszelką telemetrię, to musi tak zadziałać ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Tu nie tyle chodzi o fakt szpiegowania, ale też o to jak Mozilla usilnie kłamie o uniezależnieniu od Google i prywatności, podczas gdy... szpieguje trochę mniej.

Co do chrome i brave - da się to zrobić, ale wymaga to
  • Odpowiedz
Co do chrome i brave - da się to zrobić, ale wymaga to używania m.in. hostów i blokowania adresów IP.


XD

Dobra, lecisz na czarną listę bo nie chce mi się Twoich bzdur słuchać. Pracujesz dla Google?
  • Odpowiedz
@Czlowiek_Ludzki: Nigdy nie pisałem o FF mobilnym jeśli byś nie zauważył. W dupie mam cały segment smartfonów- bo tam się praktycznie nie da uniknąć śledzenia- i używam SE w995 do tej pory. Jeśli pisałem coś o FF to o desktopie.

firefox tez zbiera dane mimo ze chwala sie na lewo i prawo jakimi to oni nie sa obroncami prywatnosci, no kto by sie spodziewal



@d3ntysta: Szkoda twojego
DonRzoncy - @Czlowiek_Ludzki: Nigdy nie pisałem o FF mobilnym jeśli byś nie zauważył....

źródło: biali_tez_gwalco

Pobierz
  • Odpowiedz
Jak ktoś boi się zbierania danych przez tą złą Mozillę to uspokajam jest alternatywa zwana Fennec, fork mobilnego Firefoxa z wyciętą telemetrią. Z Brave nie korzystam. Jasne, dobrze wypadają w testach prywatności, ochrzcili się najbardziej prywatną przeglądarką, ale nie przemawia do mnie wciskanie tego całego szitu związanego z krypto do przeglądarki.
  • Odpowiedz
Jeśli pisałem coś o FF to o desktopie.


@DonRzoncy: no tak, bo na desktopie to szpiegowania nie ma ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Kolejny wysryw niepoparty argumentami. "A bo ja...", no tak, nie uzywasz androida i firefoxa mobilnego, wiec caly argument ze szpiegowaniem ff na androidzie jest inwalida xD. Mem o słupkach
  • Odpowiedz
Dobra, lecisz na czarną listę bo nie chce mi się Twoich bzdur słuchać. Pracujesz dla Google?


@d3ntysta: No co, już beczysz? Bez odbicia piłeczki i podania jakiegokolwiek sensownego argumentu? Ojojoj jak mi przykro, że nie wiesz w jaki sposób można blokować requesty na IP i adresy domenowe.

Tak, pracuje dla google, microsoft, fbi, nsa, csi, omoh, pisu i ambasady rosyjskiej. Zbieramy ci na leki :)
  • Odpowiedz
@Czlowiek_Ludzki: Wszystkie zbierane dane typu telemetria itp. Mozilla zbiera na serwerach, których kod źródłowy jest publiczny. Jeśli tylko masz wolę i czas to możesz sprawdzić krok po kroku co i w jaki sposób jest zbierane. Możesz nawet ściągnąć kod źródłowy i postawić własne prywatne serwery. Czy można to samo zrobić z kodem chmury Google, telemetrią i innymi usługami Chrome?
  • Odpowiedz
@moooka: i co w związku z tym? Nie chcę by moje dane były zbierane, bez względu czy kod serwerów zbierających jest otwarty czy nie. Mimo to firefox domyślnie je zbiera. Przeglądarka to program służący do przeglądania internetu, nie do badania aktywności użytkowników.

Okej, w przeciwieństwie do tamtych dwóch fanbojów podałeś jakiś argument. To teraz wyjaśnij dlaczego:
- na bieżąco odpytuje detectportal.firefox.com bez wiedzy użytkownika?
- śledzi użytkownika używając Google Analytics (https://github.com/mozilla/addons-frontend/issues/2785)?
- na bieżąco odpytuje
  • Odpowiedz
@meltdown: tak swoją drogą Vivaldi też nie zbiera danych, blokuje reklamy i ma YT z wyłączonym ekranem, a dodatkowo nie reklamuje nachalnie VPN przez opcje w menu, których nie można usunąć jak w Brave.
  • Odpowiedz
@Otsego_Amigo: @meltdown Zbierają pewne podstawowe dane (jest to opisane w polityce prywatności na ich stronie) co nie jest niczym nadzwyczajnym w tej branży. Pewną niedogodnością dla niektórych może być zamknięty kod źródłowy interfejsu także nie jest to w pełni projekt open source. Ogólnie jest to niezła przeglądarka jeśli ktoś lubi wszystko dostosowywać pod siebie i ficzery typu workspace, klient poczty, RSS. Wiadomo, że Firefox i tak najlepszy ( ͡
  • Odpowiedz