Wpis z mikrobloga

Hejo szukam kombi z przebiegiem do 100 tys typu megane 4 do kwoty około 60 tys. Trasy robię codziennie 50 km w jedną stronę do pracy autostradą.
Megane 4 1.3 tce kupię do 60 tys pln, macie jeszcze jakieś propozycje? 1.3 tce zły nie jest podobno, a jak z innymi markami? Znajdzie się coś z lepszą trwałością w tej kwocie? Byle nie 3 cylindry..

#motoryzacja #silniki
  • 17
  • Odpowiedz
  • 0
@UsZ_: Raczej celuję w 80-90 jakby się trafiło (100 jeszcze akceptowalne jak jakaś lepsza wersja). Kupował będę pewnie na przełomie luty-marzec-kwiecień ale bez parcia i pośpiechu..ale się już rozglądam powoli.
  • Odpowiedz
@fff112: spoko, to ja mogę polecić to 1.4 TSI 125 KM. 0 problemów z silnikiem miałem, z tym, że olej co 15k km wymieniany.
  • Odpowiedz
@fff112: 3k obrotów, przy 140 km/h, skrzynia manual 6 biegów. Spalanie na tylko autostardzie to ~7l. Ale robię taką tarsę 150km, 60km po autostardzie, reszta krajówki, przepisowo wszystko, to spalanie potrafi być 5,5 litra przy średniej 85 km/h
  • Odpowiedz
  • 0
@UsZ_: Myślałem o megane 1.6 wolnossący i wrzucić lpg, ale podejrzewam, że koło 10-11l by lpg spokojnie brał więc się nie opłaca tego brać i jestem pod wrażeniem, że tak mało pali takie 1.4 turbo w benzynie.
  • Odpowiedz
  • 1
@fff112 2018, była opcją z elektronicznymi wyświetlaczami i powiem szczerze - nie chce wracać do analogów. Bałem się czy ekran w nocy nie będzie razić, ale obawy były niepotrzebne. To całkiem fajne i pojemne autko, a jak znajdziesz wersje z aktywnym tempomatem, to już w ogóle bajka ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@fff112 W razie co virtual możesz dołożyć. Tylko no nie będzie tanio. O ile dobrze pamiętam to koło 4k wyjdzie... I według mnie mało opłacalne, bo nawet map google nie wyświetlisz na nich.

I zdecydowanie lepiej iść w tsi niż tce.
  • Odpowiedz
@fff112: jak się z tym 1.4TSI będziesz stosował do ograniczeń na takiej A4 Wrocław-Zgorzelec i jechał 110-120, to i poniżej 6l/100km spalisz. Ja jechałem ostatnio Wrocław-Warszawa-Wrocław z prędkością 120km/h na GPS. Średnie spalanie z komputera wyszło 5.5l/100km i zostało jakieś 140km zasięgu na kręcenie się wokół komina ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dodatkowo stage1 by zrekompensować długie biegi i masz wozidło uniwersalne.
  • Odpowiedz
Myślałem o megane 1.6 wolnossący i wrzucić lpg, ale podejrzewam, że koło 10-11l by lpg


@fff112: po mieście tak, ale nie na trasie, około 9 w zupełności realne przy 130-140
  • Odpowiedz