Wpis z mikrobloga

Przypominam że PS5 ma lepszą wydajność w grach, szybsze loading screeny, lepszy kontroler, lepszy gamepass(co jest w ogóle #!$%@?) i więcej gier.

Boli was dupa xboxowcy? Bo mnie bardzo, a z drugiej strony nie chce się xkloca pozbywać bo może w końcu coś na niego wyjdzie...

#gry #playstation #xbox
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ChomikSon: Nie jestem konsolowcem, ale u kumpla grałem na PS, a w domu na kompie jak mogę to gram na padzie od XBoxa, i jednak ten xboxowy kontroler jest wygodniejszy.
Ale i tak częściej korzystam ze Steam Controlera. Mam nadzieję, że wyjdzie druga wersja.
  • Odpowiedz
@scriptkitty: ja miałem i sprzedałem Steam Controller, bo mnie kciuk bolał od szurania po taczpadzie, ale ja jestem #!$%@? to się nie liczy ( ) na Steam decku jest delikatnie lepiej, co potwierdza zrobienie 40 godzin w faktorio.
  • Odpowiedz
@ChomikSon: Kontroler Xboxa jest dużo wygodniejszy, i dodatkowo bezprzewodowy (w sensie, że jak padnie bateria to wymieniasz i grasz dalej, a nie siedzisz na kablu od ładowarki).

Xbox ma niesłyszalne i wydajne chłodzenie, a PS5 wyje jak odkurzacz.

Jedyna zaleta PS5 to możliwość instalacji dowolnego SSDka.
  • Odpowiedz
@Chrystus zawsze broniłem pada od Xboxa ale nowe pady do PS5 to jest klasa sama w sobie. Mam XSX i PS5 i ten od PS5 wydaje sie zwyczajnie solidniejszy, przyjemnie cięższy.
  • Odpowiedz
@ChomikSon: krążą ploty, że razem z odświeżonymi wersjami nowych xboxów mają wyjść także i nowe pady z haptyką, będą działać z obecnymi konsolami xboxa też. To przewaga "lepszego" pada przestanie mieć znaczenie.
  • Odpowiedz
@ChomikSon: Ma mniej wygodnego pada, gorszy abonament, a czasy ładowania są już tak krótkie, że te kilka sekund nie robi różnicy.
Inb4: heptyka, trigery i inne bajery
Co z tego jak sam pad jest dużo mniej wygodny, a to jest dużo ważniejsza kwestia niż wibracje które i tak wyłączę

i więcej gier

Jedyna gra dla której bym kupił PS5 to Gran Turismo cała reszta i tak będzie/jest na PC
  • Odpowiedz
@Gadgetztan: Co do wygody, oba kontrolery są bardzo wygodne, nie ma to już takiego znaczenia jak było przy padzie 360tki i dualshocka 3, reszta to tylko kwestia subiektywnych odczuć. Głośność chyba Ci się pomyliła z ps4/pro, może tak być że plejak jest kilka dB głośniejszy, lecz wystarczą praktycznie głośniki z TV aby zniwelować delikatny szum, już nie wspominam o kinie domowym, czy słuchawkach.

@vulcanitu swoją przygodę zaczynałem z psx-em
  • Odpowiedz
Głośność chyba Ci się pomyliła z ps4/pro, może tak być że plejak jest kilka dB głośniejszy

@Lord_Mefisto Mam obie w domu i series x jest wyraźnie dużo cichszy od ps5 nie tylko jeśli chodzi o prace wentylatorów, ale też o napęd. Dla mnie jest przepaść między tymi dwoma urządzeniami jeśli chodzi o decybele może nie taka jak w przypadku laptopów i komputerów, ale jednak xbox zostawia w tyle playstation pod tym
  • Odpowiedz
@richie-banana: Dlatego też zgodziłem się z tym że xbox jest cichszy, co nie zmienia faktu że nie jest to przepaść podczas pracy. Jednak jeśli chodzi o napęd to się zgadza, sam w sobie jest głośny, a jak do tego dołożymy rezonującą powierzchnię na której stoi to już jest bardzo źle. Tyle że napęd chodzi tylko w sytuacji gdy kopiuje dane/uruchamia się gra w celu zweryfikowania czy posiadamy dysk, sama gra
  • Odpowiedz