Wpis z mikrobloga

@mefka: raz że na psychologię idą ludzie z problemami ze sobą (a bully wbrew pozorom nie jest szczęśliwy z sobą)

a dwa że w szkołach tyle płacą że nie mogą wybrzydzać za bardzo
  • Odpowiedz
@mefka: a może ona była z trudnego domu i jako dziecko była dla was nieprzyjemna, ale to wszystko sobie poukładała potem?
pewnie nie jest światowej klasy psycholoszką dziecięcą, ale na pierwszy kontakt, wykrycie prostych schematów może się nadaje

ze swoim dzieckiem masz prawo nie iść do niej :)
  • Odpowiedz
  • 83
@heniek_8: nie, jest raczej z dobrego domu, chodziłam ja do średniej wiec już dzieckiem raczej nie była tylko młodą dorosłą. Ciężko jest zmienić charakter wiec ta pogarda pewnie cały czas w niej jest
  • Odpowiedz
Ciężko jest zmienić charakter wiec ta pogarda pewnie cały czas w niej jest


@mefka: może jest a może nie, za to w tobie jest jakieś zgorzknienie, po co?
nie prowadź swojego dziecka do niej, a jeżeli okaże się słaba - to rynek zweryfikuje

mnie nikt raczej nie prześladował w szkole, ale też jak patrzyłem na tych dzbanów, zwłaszcza w podstawce, to nie wróżyłem im niczego dobrego
ale jakoś się wszyscy
  • Odpowiedz
  • 9
Może i urządzili ale nie wiesz czy nie krzywdzą ludzi przy tym. Nie zgorzknienie tylko szok i martwi mnie to po prostu. W tych czasach każda karynka może zostać psychologiem i później dziecko zamiast dostać konkretną pomoc to może skończyć gorzej przez niekompetentną osobę. Zreszta wystarczy poczytać tutaj opinie ludzi, nie każdy wypowiada się pozytywnie o takich poradach. Wniosek taki, że nie każdy specjalista nadaje się do pracy, którą wykonuje.
  • Odpowiedz
@mefka: stara zasada mówi, że większość osób idących na psychologię chce wyleczyć siebie, a innych, to przy okazji jak już zawód gotowy będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@mefka jeśli chodzi np. o uzależnienia, to najlepszymi terapeutami są alkoholicy, którzy niosą podobny bagaż ze sobą. Ale z tego co mówisz, to może być inny przypadek ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@mefka: psychologia to zawód dla tych co są za głupi na sensowny zawód, na tyle odważni by gadać z innymi, i na tyle egocentryczni by chcieć innym mówić co mają robić
  • Odpowiedz
@mefka: chciałaś napisać jest dużo kobiet, które są psychologami? "Dobrymi" ci się wślizgnęło. Kobieta nie jest stworzona do takiej pracy jest ich wiele ale są tragicznej jakości, może dla podobnych siebie kobiet. Natura.
  • Odpowiedz