Wpis z mikrobloga

Psycholog proponuje mi przejście na leki SSRI. Oczywiście uprzedzam, że propozycja nie padła po pierwszym spotkaniu.

Głównie u mnie problemem jest gonitwa myśli, skrajne doły od niedzieli do mniej więcej czwartku, problem z impulsywnością. Generalnie mam wrażenie (i psycholog też), że mam jakieś spektrum adhd i mega skłonność do robienia czegoś #!$%@? żeby zyskać adrenalinę.

Zgodzić się? Mega boję się side effectów, ale zapewnia mnie, że to nie ta grupa leków i nie ma skutków ubocznych. Że będę mógł się lepiej koncentrować, że serotonina będzie się tam lepiej uaktywniała, przepływała i inne cuda na kiju z nią związane.

#psychologia #depresja #pytaniedoeksperta
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Daronk Wiesz. Tak jak napisałem. Dopiero luźno o tym adhd wspomniała. To nic stwierdzonego. Ale faktem jest, że mega ciężko mi usiedzieć, nie mogę się skupić na obejrzeniu filmu bo robię milion rzeczy innych na raz, chaos w głowie itp.
  • Odpowiedz
@KomentarzZbedny: na początku było super, potem musiałem zwiększać dawkę żeby utrzymać efekt, potem brać, żeby czuć się normalnie. Teraz jestem na takim etapie, że nie mogę się zdecydować, czy lepiej mi z nimi, czy bez nich

EDYTA: sumarycznie mimo wszystko nie żałuję, bo doświadczenie życia bez lęku przez jakiś czas uświadomiło mi, jak bardzo właśnie lękiem kierowałem się przez całe dotychczasowe życie. Ale obecnie chętnie bym już odstawił
  • Odpowiedz
@KomentarzZbedny: No to tym bardziej powinna ci dać szybko uwalniający się medikinet, dwie paczki 5mg i 10mg i sobie tak dojść do 20mg na rano i 20mg popołudniu (zwiększając dawkę co 5mg, startując od 5, co tydzień zwiększanie dawki). Jak poczujesz znaczącą różnicę (a jak masz adhd to nie ma #!$%@?, że nie poczujesz), to wiesz, co brać. I wtedy możesz się bawić w inne leki, inaczej uwalniane itd, ale
  • Odpowiedz
@KomentarzZbedny: naucz się medytacji zen (może być inna ale ja tylko tą używam więc nie będę innych polecał), nie po to aby medytować, tylko po to aby wiedzieć jak wpływać na brain default network, są badania na ten temat, google -> "brain default network meditation"
jeśli twoim problemem jest gonitwa myśli, to jestem przekonany że jeśli poważnie do tego podejdziesz to nie będziesz żałował

  • Odpowiedz