Wpis z mikrobloga

@kimikini: jak ktoś nie ma poduszki finansowego to słabo. Znam ludzi, którzy szukają pracy od prawie roku ( ͡° ʖ̯ ͡°) Najgorzej chyba mają testerzy manualni i scrum masterzy, ale programiści też lekko nie mają :(
  • Odpowiedz
@kimikini: Nie wiem jak sytuacja wygląda teraz, ale kilka lat temu tłiterowe julki po polonistyce pracowały w Nokii jako testerki. Powtórzę to, co zwykle mówię w takich sytuacjach - to co widzimy w tej chwili to nie redukcja etatów, ale po prostu racjonalizacja zatrudnienia i zakończenie współpracy z przeciętnymi inaczej pracownikami.
  • Odpowiedz
  • 4
@damienbudzik: ja znam ludzi ktorzy sie przebranzowili z programisty (niby tymczasowo poki rynek sie nie poprawi) bo szukali pare miesiecy, schodzili ze stawek mocno i tak nic nie znalezli
mieli od roku do 4 lat expa
  • Odpowiedz
ja znam ludzi ktorzy sie przebranzowili z programisty


@kimikini: Na co się przebranżowili? Bo ja gdybym nie znalazł roboty przez pół roku albo więcej to bym się złapał jakiejś fizycznej pracy, ale problem jest w tym, że z taką luką w CV ciężko potem będzie co znaleźć, nawet jeśli się rynek poprawi.
Wiem o tym, bo gdy sam prowadziłem rekrutację to odrzucaliśmy osoby, które odeszły z IT na dłuższy okres.
  • Odpowiedz
  • 2
@damienbudzik: jeden pracuje jako detektyw za okolice minimalnej krajowej (musial za swoje wywalic jeszcze kase na licencje i inne p------y) i swoim autem musi jezdzic

druga osoba w sklepie wedkarskim pracuje
  • Odpowiedz