Wpis z mikrobloga

Czekajcie, oni za dziurę w ziemi zapłacili już 5 miliardów, a tamci mają tylko 8 dorzucić i będą mieli aż 49 % udziałów? XD

Brzmi jak super biznes

#tvpis
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@thekes: Typowe argumenty przeciwko CPK bez przeczyatnia artykuliku w 5 minut ze zrozumieniem i bez podstawowej matematyki xd

Struktura finansowania samego lotniska CPK to w 60% instrumenty dłużne, a w 40% kapitał-udziały w spółce CPK.Lotnisko, która będzie operowała przyszłym lotniskiem. I do 49% udziałów w tych 40% zaoferowaliśmy inwestorom (kontrola właścicielska zostaje po stronie Skarbu Państwa)" - poinformował wiceminister


Czyli
  • Odpowiedz
cały koszt to ok 50mld


@Nano22: Na tę chwilę i to planowany, znając ich "rozmach" to i 100mld by poszło, a tamci za odkup 8 mld i cyk 49%.
Już poszło 5 mld, a nic się nie dzieje.
  • Odpowiedz
Czyli 49%*40%=19,6%


Jeszcze z tego co rozumiem nie tylko temu jednemu inwestorowi proponują 19,6% całości, tylko ogólnie wszystkim inwestorom


@Szalom: To by miało sens, ale z drugiej strony to "inwestycja" zwykle polega na zainwestowaniu w przyszłe zyski, a nie po prostu pokryciu swojego udziału. W sensie inwestor powinien zapłacić więcej niż tylko sam koszt budowy, ale dorzucić potencjalne zyski w przyszłości. Druga sprawa, że koszt samego lotniska to 40 mld, a całej inwestycji to 230-250 mld
  • Odpowiedz
@thekes: zrobili referendum z pytaniem o wyprzedaż polskiego majątku ale chwalą się że jest inwestor za kilkanaście procent wpłaty ciekawe ile dostanie % udziałów. Co jak co ale osły z pisu umia w biznesy.
  • Odpowiedz
@Jimmy_PoP: Jak to ma się do tego co napisałem? W sensie w porządku ty napisałeś sensowne obawy. Możemy dyskutować. Ale OPka i 400 plusujacych klakierów to idioci którzy albo nie potrafią liczyć albo nie potrafią przeczytać krótkiego artykułu i #!$%@?ą głupoty że za 8mld inwestor dostanie 49%. Albo robią to z cynizmu, nie wiem. Nie, nikt nie dostanie 49% udziałów. Tylko tyle debunkowałem
  • Odpowiedz