Wpis z mikrobloga

Chcę skompletować tani używany komputer do niewymagających gier, tak do 1000zł. Pomysł mam taki że chcę kupić jakąś gotową platformę, coś od hp albo dell z co najmniej 6 generacją i5 i dołożę do tego kartę jakąś niewymagającą grafikę np gtx 1650.

Ma ktoś tutaj świeże doświadczenia z takimi tworami? Na co zwracać uwagę? Co omijać? A może zrobić to wszystko jakoś inaczej?

#pcmasterrace #komputery #informatyka #skladamkomputer
  • 5
Ma ktoś tutaj świeże doświadczenia z takimi tworami?


@K-S-: W miarę tak.

Na co zwracać uwagę? Co omijać?


Szukaj stacji roboczej (Precision, ThinkStation, HP Z, Celsius) a nie kompa biurowego. Stacje robocze mają w standardzie procesory minimum 4 rdzenie i mocniejsze zasilacze ze złączami GPU 6 / 8 pin.
@K-S-: Wybierz tylko pełnowymiarową obudowę, bo może być konieczna zmiana zasilacza w jakiejś perspektywie (tam są po 250W-350W modele), a i lepiej mieć trochę miejsca. Generalnie jest to wykonalne, te komputery można bardzo tanio wyrwać.

Alternatywa to OLX i poszukiwania jakiejś fajnej stacji bez grafiki za grosze - tu możesz trafić na dobrą budę i lepszy zasilacz.
gotową platformę, coś od hp albo dell z co najmniej 6 generacją i5


@K-S-: Po co ci taki szrot z gównianą biurową płytą główną, skoro za 1000zł to ludzie sprzedają swoje naprawdę przyzwoite komputery na allegro i olxie,?
@z1x2c3: Te biurowe mają często bardzo porządne podzespoły, a przynajmniej nie były żyłowane całymi dniami na grach.

Za 1000zł nie widzę nic sensownego na allegro, jedynie jakieś starocie albo komputery które i tak wymagają wymiany części.

@balrog84 Właśnie problem polega na tym że jakoś tak od 6 generacji intela wzwyż dell i hp daję zasilacze z nietypowymi złączami i to w każdej obudowie.

@L3gion Dobry pomysł, ale z tego co widzę
@K-S-: W biurowych masz płyty główne które nie nadają się do niczego innego niż praca biurowa. Nie mają nawet chłodzonych sekcji zasilania. Obsługują wolne pamięci ram. Podaj mi jakiś przykładowy używany komputer biurowy do 1000zł, który uważasz za dobry, to poszukam ci czegoś dużo lepszego i bardziej opłacalnego.