Wpis z mikrobloga

Pytanie z ciekawości, może ktoś siedzi w temacie.

Jak wyglądałoby i czy w ogóle możliwym jest stworzenie partii politycznej, która byłaby w stanie konkurować jako komitet ogólnokrajowy? Czy realnym jest dokonanie tego nie posiadając dostepu do mediów publicznych, milionow na koncie czy byciem popularnym?

Kukizowi się udało ze względu na jego popularność, pojawil sie jako glos sprzeciwu spoleczenstwa (jak to sie skonczylo wiadomo), Hołownia czy Nowoczesna to najpewniej twory finansowane ze środowiska Platformy.

Mam wrażenie że partie, których programy są najsensowniejsze są na totalnym marginesie politycznym i nie chcą nawet startować w wyborach zostając stowarzyszeniami - co to daje? Przykładem mogą być Polska Fair Play, Możemy, Libertarianie.

Nie ma tam pokemonow z Konfederacji czy Lewicy, jednocześnie chcąc wprowadzić wolność gospodarczą i społeczną. Dlaczego nie mają siły przebicia i chęci?

Zapraszam do dyskusji

#wybory #polityka
  • 10
Czy realnym jest dokonanie tego nie posiadając dostepu do mediów publicznych, milionow na koncie czy byciem popularnym?


@dzkeson: imo przed założeniem partii najlepiej jest wystartować w wyborach prezydenckich, bo Ciastek jak i Hołownia się na tym wybili i dopiero potem załozyli partie. Ale do tego musisz być popularny, więc odpada xD
W teorii Zandbergowi sie udało, ale z tego co wiem to oni mieli podobno jakieś finansowanie (ciekawie powiązanie z pewną
@Anon_daru: Najrozsadniej byłoby znaleźć jakiegoś rozpoznawalnego kogoś, kogo ludzie polubia, a następnie zjednoczyć te środowiska. Wtedy będą struktury i swego rodzaju rozpoznawalność. Uważam że istnieje ogromny potencjał i bardzo mnie dziwi czemu takiej partii nie ma.

Liberałowie w Polsce muszą wybierać pomiędzy Konfederacją i Lewicą
Czy realnym jest dokonanie tego nie posiadając dostepu do mediów publicznych


@dzkeson: Tak

milionow na koncie czy byciem popularnym?


NIE.
Bez setek milionów lub wsparcia jakieś dużej partii, jest to praktycznie niemożliwe.
Musiałbyś znaleźć co najmniej 16 ogarniętych osób(każda musiałaby całkowicie poświęcić się pracy na rzecz nowej partii) i każda z nich musiałaby znaleźć tyle ogarniętych osób, ile powiatów jest w województwie, a każda powiatowa osoba dobrze żeby miała jeszcze z