Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć, czy warto pakować się w gospodarstwo rolne po rodzicach około 15ha? Ziemia i dom położone na warmi, gospodarstwo mleczne aczkolwiek nie wyobrażam bycia uwiązanym do zwierząt od rana do wieczora i zajmowanie się nimi, to kompletnie nie moja bajka - rolnictwo i praca poza tym jak najbardziej mi się podoba. Czy z taką niewielką ilością ziemi jest sens pchać się w produkcje czegoś innego i sprzedaży na skupach? Jako że jestem jedynakiem szkoda troche aby to co budowali zmarnowało się od tak.
#gospodarstwo #wies #rolnictwo #praca #polska



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: na takim areale to chyba tylko jakies warzywa czy cos, produkcja zwierzeca to zawsze bedzir takie ciagniecie w okolicach zera. To jest jedna z przyczyn wiecznego narzekania polskich rolnikow, gospodarstwa maja srednio bodajze 11ha, zeby naprawic polskie rolnictwo musielibysmy ziemie uprawne dziesieciokrotnie rozciagnac albo.. pozbyc sie 90-95% rolnikow. Dzisiaj nie ma sprzetow projektowanych na takie arealy, nie da sie tego budzetowo sensownie pospinac.
  • Odpowiedz
Czy z taką niewielką ilością ziemi jest sens pchać się w produkcje czegoś innego


@mirko_anonim: Tak, jeśli masz dobre ziemie, to takiej wielkości gospodarstwo spokojnie utrzyma się się z uprawy warzyw i nowalijek. Tylko musiałbyś zainwestować w praktycznie cały park maszynowy, bo zakładam, że nie posiadasz sadzarek, siewników, kombajnów, czy linii do pakowania itp.

gospodarstwo mleczne aczkolwiek nie wyobrażam bycia uwiązanym do zwierząt od rana do wieczora i zajmowanie się
  • Odpowiedz