Wpis z mikrobloga

@przegladarkauzy: rzeczywistością rządzi świadomość a nie ideologie która jest między innymi karma. Wytłumacz mi czy tygrys przegryzajacy szyje gazeli zastanawia się nad karmą? Przecież drapieżniki naturalne zadają mnóstwo cierpienia i zabijają, jest to dla nich naturalne. Czy w następnym wcieleniu będą ofiara? I tak w kółko?! Xd ludzie w co wy wierzycie. Nabieracie się jak muchy na lep sprzedawcom świecidełek
  • Odpowiedz
@Charz: no to jest clue mojej wypowiedzi. Większość jebiących po KK to nie ateiści. Ale faktycznie część z nich faktycznie nie jest ateistami. Podobnie jak ludzie nauki jebiący po filozofii za jakimś systemem filozoficznym podążają i się na temat filozofii wypowiadają
  • Odpowiedz
No widzisz, a ja od samego początku pisałem o ateistach ( ͡° ͜ʖ ͡°) wyszedłem z takiego założenia, bo osoba wierząca w cokolwiek zwykle nie nazwie innych wierzeń "gusłami" tylko będzie je krytykowała w inny sposób, np. "czarna mafia".
  • Odpowiedz
@L24D:

Zakładając że mem dotyczy ateistów, to nie znam jakiegokolwiek ateisty który by krytykował święcenie wozów strażackich i jednocześnie spuszczał się nad shintoizmem


@Charz: Ja trochę tak robię. chociaż nie powiedział bym, że krytykuję. Bo dla mnie czym innym jest świecić coś świętą wodą narzuconej nam poniekąd siłą egzotycznej religii bliskiego wchodu opartej na nieskończonej miłości Boga do ludzi w Polsce, a co innego praktykowane od tysięcy lat
  • Odpowiedz
@rzrbld: no to serio jesteś pierwszą osobą którą spotkałem, dokonującą takiego rozróżnienia. Chociaż do mnie to nie przemawia, nie widzę nic bliskiego ateizmowi w czczeniu kilkudziesięciu bóstw zamiast jednego, a mniejszy antropocentryzm to bardzo subiektywne kryterium w doborze niefalsyfikowalnych też które do mnie przemawiają. Co do "bajkowości" wymienionych historii - dla mnie wszystkie są jednakowo bajkowe.
  • Odpowiedz
@L24D: Tylko, że u nich ten samolot wg ich starych wierzeń ma duszę tak jak inne przedmioty, więc to ma odrobinę sensu w kontraście do naszych święceń serwerowni itp.
  • Odpowiedz