Wpis z mikrobloga

dobrze rozumiem, że za 49% udziałów biorą tylko 8 mld?


@StarySer: źle rozumiesz. Mają mieć 49% z 40% udziałów kapitałowych czyli ok 19,9% całości.
a już się biorą za wyprzedaż majątku narodowego XDDDDDDDDD


@Kempes: wspaniały fikołek. CPK nie zostało wyprzedane, bo SP ma pakiet większościowy. O wyprzedaży mamy na myśli podczas oddawania kontroli nad spółką w obce ręce, na przykład Telekomunikacja Polska sprzedana France Telecom (Orange), której właścicielem jest Rząd Francji.

A teraz won z tą manipulacją.
Pobierz Quzin - >a już się biorą za wyprzedaż majątku narodowego XDDDDDDDDD

@Kempes: wspania...
źródło: F9MPRo0WoAAI_Ca
a następnie Okęcie i Modlin stracą część przychodów bo część ruchu lotniczego od nich pójdzie na CPK i trzeba będzie do tych lotnisk dopłacać z budżetu państwa albo po prostu ogłoszą upadłość


@fashq: przecież Okęcie jest do zaorania już od jakiegoś czasu.
@Quzin No właśnie, czyli mają 49% udziałów w spółce CPK lotnisko. Więc będą pewnie zgarniać z połowę zysków za sfinansowanie 20% kosztów inwestycji? I to przy bardzo optymistycznym założeniu, że koszty budowy zmieszczą się w tym budżecie.
Więc będą pewnie zgarniać z połowę zysków


@StarySer: Klasyka idiotów .Najpierw #!$%@? się, że lotnisko nie opłacalne, żadnych zysków nie będzie, a teraz się #!$%@?, ze z zyskami będziemy się dzielić.
@lucer Co ty #!$%@? xD? Gdzie ja pisałem, że żadnych zysków nie będzie? Nie wiadomo, czy będą.
Ja piszę, że skandalem jest oddawanie prawie połowy udziałów w spółce za takie śmieszne bądź co bądź pieniądze.
Jeszcze pytanie, jak jest skonstruwana umowa, znając pisowców, to Francuzi pewnie wydymają nas bardziej niż Saudowie na rafinerii Gdańskiej.