Wpis z mikrobloga

Mireczki mam problem, w niedziele złożyłem wniosek o kredyt gotówkowy (jakieś 15k zł). Potrzebuje małą część na konsumpcję, a za resztę chciałem kupić akcje. W Revolut wyklikałem tę kwotę i 10 rat, tym razem dałem zarobki z UoP od 1.06 (mam też JDG od 2 lat). Dostałem odmowę dość prędko - w nawiasie było napisane że nieudana weryfikacja w ERIF. Tego samego dnia (to chyba był błąd) wyklikałem w banku BNP w apce podobny kredyt i podobne parametry. Dostałem podobnie dość prędko odmowę - w ciągu minuty najpierw status "w analizie" a potem "odmowa" bez podania przyczyn. Co byście zrobili na moim miejscu?

1. Spradzić bazę ERIF poprzez ich system, upewnić się czy coś tam nie wisi
2. Zapytać BNP o przyczynę odmowy (mają ustawowy obowiązek dać przyczynę)
3. Spróbować ponownie za parę dni, zrobić coś inaczej - np. podać zarobki z JDG

Historię w BIK mam dość dobrą, w tym roku dostawałem póki co pożyczki bez problemu... Nawet wyczyściłem stary wpis z 2018 r. gdzie były niewielkie opóźnienia.. #kredyt #kredytgotowkowy #kredyty #banki #pytanie
  • 11
@kozerus: Dziękuję, tak zrobię. Znalazłem w Google taką informację:

Banki chętniej akceptują klientów, którzy mają nie więcej niż 3-4 zapytania w miesiącu. W kwartale dopuszczają 5-6 takich zapytań w raporcie.


Stad po części moje pytanie
Daj sobie siana, kredyt na konsumpcję... () i kredyt na hazard


@STEFAN_n00b: Kυrwa kolejny, który odpowiada nie na temat ( ͡º ͜ʖ͡º) skąd wy się bierzecie. Kredyt 15k przy zarobkach 40k na mc. tak bardzo zły, pogrąży mnie ( ͡º ͜ʖ͡º) Potrzebuję kasy na teraz, bo wszystko inne jest poinwestowane w konta typu IKO bo odkładam
@chemiorro: Chciałem sobie dołożyć do portfela klasykę - KO (Cola), PEP (Pepsi), SBX (Starbucks), MCD (McDonalds). Uważam, że to marki, które będą zawsze istnieć i będą zawsze konsumowane.
@straz_konsumencka dzięki. Patrzę na wykresy i faktycznie wszystkie z tych co wymieniałem są w potencjalnym momencie odbicia w górę. Wiadomo, nigdy nie ma pewności poza tym, że pójdzie w bok. Tak się zastanawiam tylko czy przy biedniejącym i healthy-style społeczeństwie ludzie nie będą oszczędzać właśnie w tym segmencie. Czy nie zamienią kawy że Sturbaksa na rozpuszczalną, hamburgera na kanapki i napojów na wodę. Szczególnie, że taki lifestyle jest nawet wpompowywany do głów
@straz_konsumencka: To tym bardziej xD że Ci nie dają to znaczy że niepewny jesteś.
To jak chcesz kredyt weź kartę kredytową będziesz miał zawsze $ pod ręką, koszt wyjęcia gotówki to 4%. (Możesz lekko ubarwić wpływy w formularzu, system wylicza to po wpływach na konto).
Ja korzystam tylko z kart kredytowych bo wszystko jest poinwestowane, a oprocentowane są 0% od 30 do 56 dni, coś większego na teraz potrzebuję to opłacam