Wpis z mikrobloga

Jestem osobą wierzącą i jedną z moich hobby czy fanaberii jest porównywanie przekładów biblijnych zwłaszcza w kluczowych fragmentach które w znaczny sposób mogą wpłynąć na odbiór i postrzeganie pewnych spraw. Posiadam Uwspółcześnioną Biblię Gdańską, Biblię Tysiąclecia, Przekład Dosłowny od EIB, Biblię Pierwszego Kościoła oraz Biblię Warszawską. Jako najlepszy przekład uważam Uwspółcześnioną Biblię Gdańską która chyba najlepiej oddaje zwłaszcza Nowy Testament z tłumaczenia greckiego. #biblia #ksiazki #czytajzwykopem #chrzescijanstwo #katolicyzm #protestantyzm #religia
Dalinar - Jestem osobą wierzącą i jedną z moich hobby czy fanaberii jest porównywanie...

źródło: 394569151_2019954911704937_2447505801636892232_n

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
Jako najlepszy przekład uważam Uwspółcześnioną Biblię Gdańską która chyba najlepiej oddaje zwłaszcza Nowy Testament z tłumaczenia greckiego


@Dalinar: Skąd wiesz? Znasz grecki?
  • Odpowiedz
  • 1
@kaspe będziesz żył w celi, bracie ;)

@Dalinar w sieci są fajne serwisy do porównywania tłumaczeń słowo po słowie, również z oryginalami jeśli są, greckimi przekladami itp. No ale raczej dotyczą angielskich przekładów
  • Odpowiedz
Jestem osobą wierzącą


@Dalinar: przydałoby ci się leczenie psychiatryczne - idź do lekarza, pozdrawiam cieplutko i życzę powrotu do zdrowia <3
  • Odpowiedz
@kaspe można. Historia Onana mówi o niewykonaniu prawa lewiratu. Onan uprawiał stosunek przerywany z żoną swojego nieżyjącego brata (jak nakazuje prawo), ale nie zapłodnił jej, czym prawo zlamal. Tam nic nie na o bawieniu się ptakiem :d
  • Odpowiedz
@mocarny_knur: no nie ma wprost napisane, ale przecież akt masturbacji opiera się na "pożądliwości" mamy wyobrażenie o kobiecie. Dobra nie chce rozwijać tematu...

a o co chodziło Ci o Biblii Wujka?
  • Odpowiedz
@Dalinar: @Morritz tak mi się przypomniał żarcik. Co czytają osoby wierzące aby umocnić wiarę? pismo święte. Co w takim razie czytają ateiści, żeby upewnić się że wiara w boga jest nieracjonalna? To samo.
  • Odpowiedz