Wpis z mikrobloga

Niech mi ktoś logicznie wytłumaczy, dlaczego USA nie przekazała ATACMS PRZED ofensywą, tak aby mogła wyeliminować helikoptery które były tak dużym problemem dla jej ofensywy? Źle to przewidzieli? Chcieli żeby wojna trwała dłużej?

Przecież gdyby porazili te lotniska i Aligatory przed ofensywą, to Rosja musiałaby totalnie zmienić logistykę, a wsparcie przylatywałoby dużo później.

W teorię na przedłużenie wojny nie wierzą, wydaje mi się że po prostu NATO dało d--y z oceną jak Ruskie będą się bronić.

#wojna #rosja #ukraina
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dlaczego USA nie przekazała ATACMS PRZED ofensywą


@RafDan: Bo nie chcieli, USA robi przede wszystkim to co jest w interesie USA, a nie w interesie Ukrainy.
  • Odpowiedz
W teorię na przedłużenie wojny nie wierzą, wydaje mi się że po prostu NATO dało d--y z oceną jak Ruskie będą się bronić.


@RafDan: No tak, zdecydowanie w usa i nato siedzą debile i nieprzerwanie od dwóch lat liczą na to że ta kolejna partia rakiet i 30 czołgów tym razem już na pewno sprawi że rosja zostanie pokonana XD
  • Odpowiedz
@RafDan: Wydaje mi się, że USA robi to co jest dla nich na rękę, a na rękę jest dla nich Rosja będąca osankcjonowanym pariasem uwikłanym w wojnę z której nie mogą się już wycofać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zauważ, że ATACMS już strzelały na Ukrainie zaledwie kilka dni po tym, jak rosjanie namieszali próbując wywołać konflikt w palestynie. USA to nie na rękę, więc rosjanie dostali
  • Odpowiedz
@Frwrd05: Miałem to właśnie napisać. Bardziej zaawansowane technologie są przekazywane Ukraińcom za każdym razem kiedy kacapy odwalą coś głupiego. Więc to jest jakby "za karę".
  • Odpowiedz