Wpis z mikrobloga

sorry że dziwne różne tagi dałem ale każdej strony zdanie się liczy
Więc miraski potrzebuje pomocy w umeblowaniu pokoju, mam do dyspozycji marne 18kw a muszę upchnąć:
1) szafa rackowa (19/27u) /inny sposób na trzymanie sporej ilości sprzętu sprzętu w tym wyciszająca półka na mailinki i inne pomarańczki
2) szafa rack lub inna na 4 pc - są bez obudowy teraz
3) trenażer z rowerem
4) biurko najlepiej narożne bo głośniki 5.1 i fajnie jakbym je mógł ustawić za plecami + monitor 27cali
5) tv minimum 75 cali + zestaw nagłośnienia (soundbar odpada - nie nawidzę piździków)
6) półki na książki teraz 250 tomów

no i przydałaby się jakaś kanapa, meble na ubrania, czy stolik na kawę.
myślę już kilka miesięcy i w sumie nic konkretnego nie wymyśliłem, zawsze brakuje na coś miejsca.

największy problem to że to pokój przechodni.

wymiary:
1) Dłuższa 464cm
- na tej ścianie po obu stronach w tym samym miejscu drzwi ale z jednej otwierają się do środka
- 36cm ściana
- 100cm na drzwi
- 328cm ściana

2) Dłuższa 464cm
- na tej ścianie po obu stronach w tym samym miejscu drzwi ale z jednej otwierają się do środka
- 36cm ściana
- 100cm na drzwi
- 281cm ściana
- 47cm piony cieplne (lampa wizualizuje gdzie są, 2 sztuki. nie było innego modelu ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

3) Krótsza 390 - goła jednolita ściana
4) krótsza 390:
16 cm ściana
240 okno z kaloryferem
117cm ściana
w komentarzach wizualizacja, za każde rady dzięki.
jak teraz z tym wszystkim żyję? jak w #!$%@? xD

#urzadzajzwykopem #polskiedomy #homelab #szosa #rower #servermasterrace #pcmasterrace #meble
mati1990 - sorry że dziwne różne tagi dałem ale każdej strony zdanie się liczy
Więc m...

źródło: Zrzut ekranu 2023-10-22 152612

Pobierz
  • 17
  • 0
@TwojHimars: czemu? wchodzi, jak weźmie się całą ścianę pod sam tv. myślałem na tej co są rurki cieplne: ściana 280cm wymiary tv 167,7 x 96 x 2,7 cm, zostaje 110cm na szafkę ze sprzętem zastawiając pion ale tu pytanie do gości z #homelab czy nie będzie za ciepło.
dla 75 cali zalecana odległość 158cm do 315.
kanapa wypada w mniej niż połowa długości krótszej ściany, idealna wielkość do proporcji odległości a
mati1990 - @TwojHimars: czemu? wchodzi, jak weźmie się całą ścianę pod sam tv. myślał...

źródło: Zrzut ekranu 2023-10-22 154414

Pobierz
  • 0
@TwojHimars: co do głośników, na pewno jakiś atmos, coraz więcej ripów takich wychodzi nawet z disney+ można w necie znaleźć taką ahsokę w 7.1 i to jest minimum na który poluję :)
z tv tak to sobie wyobrażałem, tylko nie ogarniam jak policzyć wielkość kanapy tak żeby dało się przejść a na pustej ścianie dać meblościankę na książki i ubrania. 75 cali nie wygląda aż tak duży na tej ścianie, jasne
mati1990 - @TwojHimars: co do głośników, na pewno jakiś atmos, coraz więcej ripów tak...

źródło: Zrzut ekranu 2023-10-22 155928

Pobierz
Nagłośnienie na takiej powierzchni... nie brałbym nic więcej niż Logitech Z906


@TwojHimars: 135W subwoofer na takiej powierzchni? Śmieszne. 600W RMS dopiero jest fajny.