Wpis z mikrobloga

Janusz Korwin-Mikke ZMIENIŁ swoje POGLĄDY i MAM na to DOWÓD.

Oglądając odrodzenie Korwina na Twitterze, chciałem sobie przypomnieć co tak naprawdę głosił zanim na starość się #!$%@?ł i poszedł z Ruchem Narodowym.
O ile w sprawach gospodarczych, mówił mimo wszystko zawsze dość zrozumiałym językiem. Tak sprawy światopoglądowe zawsze u niego wyglądały na delikatnie mówiąc lekko jebniete. Głównie przez to, że opowiadał się za wolnością jednostki ale i konserwatyzmem, które w wielu aspektach się ze sobą gryzą. Chociaż konserwatyzm u Korwina ma być głównie na pokaz, tak żeby innych nie gorszyć. Korwin jednak sam się do tego nie stosuje, bo jego życie można przedstawić jak konserwatysta żyć nie powinien.

Sprawdziłem jakie poglądy Korwin głosił chyba na najgorętszy temat czyli aborcję. Jak trudny to temat dla Korwina świadczy to, że cyborgowi styki się przepaliły.

W wywiadzie z 1999 roku mówił, że opowiada się za zakazem ale prawo do aborcji będzie łamane i jeżeli to się robi po cichu to zgorszenie społeczne jest niewielkie. Przy tym mówi, że jeśli wprowadzi się zakaz aborcji to ilość urodzin zmaleje, a nie wrośnie.
Dalej mówi, że jest prorodzinny, czyli jest za tym, żeby państwo w sprawy rodziny się nie mieszało i to rodzina ma decydować ile ma być dzieci.

Przez następne lata głosił zbliżone poglądy, jednak tu też jest następny absurd, mówił, że aborcji nie powinno się za bardzo ścigać, tylko jak ktoś zacznie o tym gadać to wtedy trzeba ukarać. Czyli głosi teorie sprzeczną z inną swoją ideą, że to nieuchronność kary jest najważniejsza. W przypadku zakazanej aborcji kara może Cię spotkać dopiero wtedy jak zaczniesz się tym chwalić, w innym przypadku państwo nie będzie Cię ścigać.

No i tu zaczyna się projekt Godek, wtedy mówił, że trzeba rozróżnić kiedy kobieta nosi w sobie dziecko, a kiedy małego potworka, który człowiekiem nigdy nie będzie. Z ciekawostek przez środowiska prolife został nazwany wtedy aborcyjną feministką.

Jednak to też Korwin podpisał wniosek do TK, który następnie zakazał aborcję również w przypadku "potworków"

Korwin nie od razu, tylko po paru dniach protestów kobiet wydaje oświadczenie z posłami swojej partii, że trzeba rozróżnić wady letalne. (Mentzen wydaje w tym czasie swoje oświadczenie, że nie do takiej partii się zapisywał)
Co prawda jest pół miliona funtów nagrody, dla osoby, która wskaże choć cień dowodu, że Korwin czytał co podpisuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jednak z zachowanych dwóch dokumentów, czyli wniosku do TK i późniejszego oświadczenia, możemy stwierdzić, że podpis Korwina widnieje w dokumentach, które prezentują inne poglądy, a zatem sam Korwin zmienił zdanie.

Z ciekawostek, jest jeden artykuł, gdzie Korwin w jakiejś komisji miał powiedzieć, że kusi go, żeby zakazać badań prenatalnych.
Korwin czegoś zakazujący to przecież tak jakby katolik domagał się prawa do zgwałcenia Matki Boskiej.

Niestety wypowiedzi nie mogłem potwierdzić w innym źródle, ale może to dlatego, że aktualne algorytmy google działają gorzej niż wykop i zamiast Korwina wyszukiwały mi śmieci w postaci Bosaka, Mentzena czy konfederacji.
A to co na jakiś temat ma do powiedzenia narodowiec to powinno się mieć tam gdzie narodowiec ma innego narodowca( ͡° ͜ʖ ͡°)

#konfederacja #korwin #jkm #bekazprawakow #4konserwy #neuropa #bekazkonfederacji #mentzen #polityka #wybory
  • 16
@Nie4tzsche4: Korwin po upadku komunizmu, kiedy założył UPR miał stosunkowo bardziej liberalne poglądy do teraźniejszych np mówił wprost, że Bóg nie istnieje. Jednak kiedy zaczął tracić popularność zaczął związywać się z partiami mocno konserwatywnymi i wiejskimi jak Samoobrona, następnie Żółtek, teraz Ruch Narodowy i Braun więc na ich rzecz, żeby się dostosować zmienił mocno swoją retorykę światopoglądową. Ale za to gospodarczo nic się nie zmienił
Korwin nie od razu, tylko po paru dniach protestów kobiet wydaje oświadczenie z posłami swojej partii, że trzeba rozróżnić wady letalne. (Mentzen wydaje w tym czasie swoje oświadczenie, że nie do takiej partii się zapisywał)


@Nie4tzsche4: Zostawię źródła wypowiedzi dla zainteresowanych:
- Oświadczenie partii KORWiN - https://www.facebook.com/watch/?v=365903224614814
- Odpowiedź Mentzena - https://www.facebook.com/slawomirmentzen/posts/3464697583591420/
Głównie przez to, że opowiadał się za wolnością jednostki ale i konserwatyzmem, które w wielu aspektach się ze sobą gryzą


@Nie4tzsche4: konserwatyzm jest oparty na indywidualności europejskiej.

Reszty nie warto czytać.

Polecam sprawdzić co to Okno Overtona.
@sorek: to w takim razie wytłumacz oknem Overtona to, że Korwin podpisał wniosek do TK z którym się nie zgadzał, bo mówił o potworkach.

I to, że państwo nie powinno się mieszać w sprawy rodziny, ale kusi go wprowadzenie zakazu badań prenatalnych.
@sorek: zaraz mnie odeslesz do doktoratu Mentzena.

Ja chcę tylko uzyskać prostą odpowiedź na pytanie dlaczego Korwin, który ślubował swoim poglądom podpisał wniosek do TK, z którym się nie zgadzał i zresztą parę dni po wyroku wydał oświadczenie, że się nie zgadza.

I to, że mówił o potworkach, używając słów, że oni nie są ludźmi i nigdy nimi nie będą.
Jednocześnie chce zakazać badań prenatalnych, które potworki wykryją.

Na marginesie badanie
który ślubował swoim poglądom podpisał wniosek do TK, z którym się nie zgadzał i zresztą parę dni po wyroku wydał oświadczenie, że się nie zgadza.


@Nie4tzsche4: nie było oświadczenia, że się nie zgadza, tylko doprecyzował.
@sorek: doprecyzował to, że nie o to chodziło i nie do końca właśnie to chciał zakazać, popierał część wniosku, który jednak podpisał. Ogromna różnica.

Odnośnie stwierdzenia, że aborcja to morderstwo.
To Korwin stwierdzający, że kusi go żeby zakazać badań prenatalnych, które wykrywają wady płodu, niektóre z nich można operować w łonie matki dając szansę na przeżycie lub co najmniej na lepsze życie.

Korwin zakazujący badań prenatalnych skazałby niektóre dzieci na śmierć
popierał część wniosku, który jednak podpisał


@Nie4tzsche4: wniosek dotyczył wad nieletalnych (typu Down).

To Korwin stwierdzający, że kusi go żeby zakazać badań prenatalnych,


@Nie4tzsche4: dal pełen wywiad z kontekstem bo nie pamiętam tego a śledze go wszędzie i raczej wszystko oglądam.
@Nie4tzsche4: Ok już rozumiem.

To jest oczywista logika - w końcu jakby nie było badań prenatalnych to by się nikt o to nie martwił.

To nie jest argument przeciw badaniom - tylko przeciw martwieniu się i tym, że takie coś często potrafi zaszkodzić. By nie dyskutować na głupie tematy (bo to lekarz powinien decydować), tylko zakazać i ukrócić tą strate czasu w sejmie.

To jest bardzo klasyczne sprowadzenie do absurdu i
@Nie4tzsche4: nie chce mi się czytać, ale JKM to jakiś rodzaj lewaka, ale z XIX wiecznej Brytanii. A na sprawę aborcji to JKM ma najpewniej #!$%@?, czyli podejście liberała z XIX wieku XD. Kiedyś nawet KK jakoś nie za bardzo z tym walczył, dopiero od okresu powojnia bo sytuacja na świcie i w Europie była jaka była, co innego jest gdy ludzie głodują i mają parę butów na siedmioosobową rodzinę, a