Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie dzisiaj audioquest dragonfly Red DAC i testowałem go z telefonem samsungiem s23+ a potem te same słuchawki steel series arctis 3 podłączałem pod samego łapka potem do telefonu z tym zestawieniem i do laptopa też na dacu i nie widzę większej różnicy. Czekam jeszcze na pady do zdezelowanyxh akg k550 nie wiem czy ja jestem głuchy czy kupiłem chłam?

#sluchawki #dac #samsung #smartfon
  • 13
nie widzę większej różnicy.


@TwistedFate: bo zeby byla roznica to musialoby byc wiecej mocy, a nie moze, bo unia zakazala, wiec wszedzie gownianie. Sam szukalem dlugo daca i odpuscilem w koncu po wielu porazkach, ze wzgledu na ta informacje. Zostaje sluchanie muzyki w domu, eh.
@TwistedFate: unia europejska ograniczyla maksymalna moc wyjsciowa na wyjsciu sluchawkowym, przez co wszystkie urzadzenia graja slabo oraz porownywalnie, gdyz aby moc rzetelnie porownac potrzebna jest wieksza moc wyjsciowa. Przy malej mocy jakosc zawsze jest lepsza, znieksztalcenia nizsze niz przy pelnej/duzej.
@TwistedFate: Po pierwsze: obecnie koszt DACa i wzmacniacza, który ma takie parametry że wszelakie zniekształcenia, szumy itp. są dla ludzkiego słuchu niewykrywalne, jest śmiesznie mały, szczególnie przy masowej produkcji. Poza tym różnice w brzmieniu między DACami są małe, zazwyczaj najłatwiej wyłapać większy lub mniejszy szum.
Po drugie: Dragonfly Red jest już przestarzały i niekonkurencyjny, obecnie nie ma sensu go kupować.

Przy malej mocy jakosc zawsze jest lepsza, znieksztalcenia nizsze niz przy
cukru - @TwistedFate: Po pierwsze: obecnie koszt DACa i wzmacniacza, który ma takie p...

źródło: index

Pobierz
@cukru: nie wiem co to za wykres, ale jestem przekonany ze wiem co mowie, wynika to chociazby z uwarunkowan fizycznych, przykladowo przy mocy bliskiej maksymalnej wychodzi sie poza liniowy zakres wzmocnienia, albo brakuje pradu bo zasilacz za slaby, wiec bas przysiada, ale pare centow producent zaoszczedzil. Stad norma jest ze producenci domowego sprzetu audio podaja parametry przy 1W mocy, gdy sam sprzet osiaga czesto ich kilkaset - moc maksymalna to dzis
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@brakloginuf: @cukru ogólnie kupiłem to bo nie znam się zbytnio a widziałem dobre recenzje XD + zależało mi na tym żeby sobie moc przełączać z laptopa na telefon prosto i przyjemnie a oferta była z 400 zł za to więc wyglądało kusząco XD
nie wiem co to za wykres


@brakloginuf: Jest to charakterystyka współczynnika zawartości harmonicznych w zależności od mocy wyjściowej przy obciążeniu 33 Ohm dla dwóch przenośnych DAC/AMPów i jednego stacjonarnego (Topping). Widać z niej, że generalnie im moc większa, tym zniekształcenia niższe - przynajmniej do clippingu. Chociaż w Dragonfly'u i Centrance znowu nieco rosną przed clippingiem, ale zazwyczaj w dobrze zaprojektowanych urządzeniach tego typu będzie to wyglądać podobnie do Toppinga.

Nie wiem
a oferta była z 400 zł


@TwistedFate: to juz chyba wiem co kupiles ;) chinczyka na tda. Ogolnie rzecz biorac, na "taniego DACa" to 10x wiecej, czyli 4000zl to malo, wg dzisiejszych standardow. Wydasz 5kola, a on tak samo gra jak ten za 500 pln ;) zmien zasilacz na lepszy, a powinna byc poprawa, dolaczane zasilacze to najtansze impulsowe ze slabym wygladzaniem. Najlepszy bylby oldschoolowy, na duzym trafie, mostku i kondensatorach,
Widać z niej, że generalnie im moc większa, tym zniekształcenia niższe - przynajmniej do clippingu.


@cukru: w tradycyjnym sprzecie tak nie jest, jako wieloletni serwisant sprzetu audio sie nie zgodze, a potwierdzenie mojej tezy znajdziesz np. na youtube, w odcinkach warsztatowych na kanale reduktor szumu. Byc moze to, co opisujesz, jest cecha charakterystyczna wzmacniaczy klasy D badz innej, cyfrowej, bo przypomne ze klasa D to nie jest zadna "cyfrowa" ani "digital",
to juz chyba wiem co kupiles ;) chinczyka na tda. Ogolnie rzecz biorac, na "taniego DACa" to 10x wiecej, czyli 4000zl to malo, wg dzisiejszych standardow. Wydasz 5kola, a on tak samo gra jak ten za 500 pln ;) zmien zasilacz na lepszy, a powinna byc poprawa, dolaczane zasilacze to najtansze impulsowe ze slabym wygladzaniem. Najlepszy bylby oldschoolowy, na duzym trafie, mostku i kondensatorach, mozna taki kupic niedrogo, jako ze taki dac