Wpis z mikrobloga

@G123 ja wiem, że monochromatyczny to bezpieczny wybór jeśli chodzi o kompatybilność barw (w sensie żadnych kolorów), ale to w #!$%@? chłodne i wręcz "tanie" wizualnie.
Jak masz naturalne, ciepłe drewno to idź w beże, czy inne ecru, ale bez tych orzechów, które do dębu pasują nijak.
Dopiero później dobierz akcenty w konkretnym kolorze jaki ci pasuje np. śliwka, czy turkus (ale nie oba na raz).
@G123: Nie wiem, te kontrastowe listwy przypodłogowe i ościeżnice strasznie kradną uwagę. Jakbyś zrobił galerię w ramkach to może by zbalansowało trochę całość, ale łatwo zaśmiecić widok.

Gdybym miał wybierać to może coś na wzór Barcelona Chair w kolorze camel i ławę tego typu jak niżej, ale może niekoniecznie w takim odcieniu
https://strongtree.pl/pl/p/Loftowa-lawa-stolik-kawowy-drewno-sheesham%2C-czarne-metalowe-nogi-90-cm/20747
@G123: Zarówno czarny jak i biały to mocno kontrastowe kolory na których będzie widać każdą plamkę, włos, pyłek... Czyli to generalnie bardzo słaby wybór na mebel tak intensywnie użytkowany jak kanapa.

Jakie kolory lubisz? Jaki efekt chcesz uzyskać? Czy chcesz coś bezpiecznego czy takie bardziej ekstrawaganckie kolory też wchodzą w grę? Możesz też wrzucić jakieś przykłady aranżacji które Ci się podobają, to będzie łatwiej coś doradzić.
@G123: Po tych czarnych listwach widać IMO że poprzedni właściciele szli w styl loftowy, więc wg mnie warto to wykorzystać i dać tego typu elementy we wnętrzu by było spójne stylistycznie, czyli np. stolik kawowy z takiego ciepłego drewna z czarnymi nóżkami, szafka pod TV też drewniano czarna itp:
https://selsey.pl/p/128824/szafka-rtv-bello-z-lamelowymi-frontami-175-cm-czarnadab-wotan-z-led?gclid=CjwKCAjwkNOpBhBEEiwAb3MvvWL-4XTEX0qn7_ajO9WqET80iL3eUb48fI0IntlcWeVsNX4P0MMq6BoCMaQQAvD_BwE

Co do kanapy na drugim filmiku jest szara i wydaje mi się że taka również byłaby najlepszym wyborem, bo fajnie równoważy
@G123: Czyli podsumowując jeśli chodzi o sofy i fotele to bym szła w szary/czarny/biały, jeśli chodzi o stoliki i meble to drewno + czerń (czyli takie loftowe).

Pamiętaj że jak dasz czarną sofę to by nie było ciemno w pomieszczeniu trzeba to zrównoważyć - najlepiej czymś białym, np. dywan i poduszki... Ogólnie takie intensywne kolory z krańca skali (czarny, biały) wymagają na ogół zrównoważenia czymś o przeciwstawnym kolorze by nie zdominowały
@G123: U Ciebie są białe ściany i dość jasne podłogi więc spokojnie na czarną sofę możesz sobie pozwolić bez zmniejszenia pomieszczenia, tylko uważaj by zbyt dużo czarnych mebli (albo np. ciemnych zasłon) do tego nie dodać.

Sorry za te przydługie elaboraty ale mam nadzieję, że jest wszystko zrozumiałe
via Android
  • 1
@Pantegram super. Bardzo dziękuję za porady. Ta szafka pod tv jest świetna.
Właśnie raczej jestem za jaśniejszą kanapą.

A czy do takiego stylu pasowałyby lamele? W salonie będzie również biurko z komputerem i chciałem jakoś oddzielić część rozrywkową od części do pracy
@G123: Myślę że lamele są zajebiste - zwłaszcza do wydzielania stref w pomieszczeniu, np. kącika TV czy kącika do pracy :) Nie mam jednak z nimi osobistego doświadczenia (chociaż również bardzo mi się podobają) więc nie czuję się kompetentna by coś konkretnego doradzić poza tym że jest bardzo dużo inspiracji w necie + wydaje mi się że lamele mogą się fajnie połączyć z tym by fragment pokoju pomalować w innym kolorze
via Android
  • 1
@Pantegram też myślałem o pomalowaniu jednej ze ścian.

A jeżeli bym się na to zdecydował to warto byłoby użyć lameli w przedpokoju lub sypialni żeby całość była spójna czyn nie jest to potrzebne? Z malowaniem tak samo?

Kiedyś oglądałem mieszkanie gdzie w salonie były szare ściany i jedna z nich na ciemnozielony, a dodatkowo sufit w łazience był w tym samym kolorze fajnie to wyglądało, całe mieszkanie było przemyślane.
Ogólnie w aranżacji wnętrz jest taka jedna z zasad by całe mieszkanie raczej w 1 stylu urządzać właśnie po to by było spójne stylistycznie... Co właśnie obejmuje powtarzanie tych samych kolorów czy elementów wystroju w różnych częściach mieszkania :)

Nie znaczy to że każdy pokój musi być urządzony dokładnie tak samo - tylko raczej by wybrać sobie jeden dominujący w mieszkaniu styl i nie mieszać styli bardzo od siebie odmiennych, np. jeden