Wpis z mikrobloga

YouTube łamie prawo gdy blokuje adblockery. To na pewno widziałeś ale czy wiesz dlaczego i skąd to całe zamieszanie? Zrobiłem krótkie, techprawnicze wyjaśnienie dlaczego sposób, na który zdecydowała się ta firma jest nielegalny. Sam jest ciekaw jak się sprawa potoczy bo bombę wrzucił Alexander Hanff, dość znany i ceniony specjalista od prywatności. Alexander postanowił zaskarżyć postępowanie YouTube i znając jego determinację może być drugim Maxem Schremsem.

Niżej znalezisko z wyjaśnieniem.

https://wykop.pl/link/7251989/techprawnik-dlaczego-youtube-nielegalnie-blokuje-blokady-reklam

#techprawnik #prawo #biznes #it
  • 5
  • Odpowiedz
  • 0
Przecież czas poświęcony na walkę z polityką YT, moglibyście zarobić na subskrypcję


@wieszakhybrydowy: Cóż z tego co wiem to Alexandra stać na dożywotnie opłacanie tej subskrypcji dla siebie i połowy wykopu. Ale jest ideowcem i będzie o to walczył. I w sumie to go rozumiem, bo prywatność to fundament demokracji.
  • Odpowiedz
@TechPrawnik: A to nie jest tak, że fundamentem demokracji jest wolność wyboru w ramach danej umowy społecznej?
Albo się godzisz na warunki (w tym przypadku wolnego rynku), albo wychodzisz?

Jakkolwiek ideowość rozumiem i jak najbardziej popieram, tylko, no nie wiem...jest pewnie masa o wiele ważniejszych ideowo tematów niż walka o 'darmowe' filmiki na platformie?

Oraz wydaje mi się, że prywatność jest podstawą, ale człowieczeństwa, pewnej sfery osobistej, której raczej nie mogą
  • Odpowiedz
  • 0
jest pewnie masa o wiele ważniejszych ideowo tematów niż walka o 'darmowe' filmiki na platformie?


@wieszakhybrydowy: To nie jest walka o darmowe filmy, przynajmniej nie dla mnie czy Alexandra. Jeśli YouTube chce działać w modelu gdzie muszę obejrzeć reklamę albo zapłacić za jej brak, to niech to robi. Ale musi to robić zgodnie z prawem i o to jest całe zamieszanie.
  • Odpowiedz
  • 0
Oraz wydaje mi się, że prywatność jest podstawą, ale człowieczeństwa, pewnej sfery osobistej, której raczej nie mogą naruszyć zewnętrzne ustalenia, ale to znowu ideowe myślenie, którego sam jestem zwolennikiem.


@wieszakhybrydowy: Im dłużej pracuję w branży, tym bardziej widzę, że to prywatność jest powodem dla którego w Europie powstała demokracja i wolność jednostki. I są na to niestety smutne przykłady. To właśnie zbyt głęboka ingerencja w prywatność pozwoliła Niemcom w bardzo krótkim
  • Odpowiedz