Wpis z mikrobloga

Hej, ostatnio mój Samsung Galaxy A52s zaczął mieć problemy z wykrywaniem karty SIM - zupełnie z dupy na telefonie pojawia się komunikat, że "Brak karty SIM" i są dostępne tylko połączenia alarmowe. Zrestartowanie telefonu nic nie daje, trzeba wysunąć tackę na kartę sim i ponownie włożyć, aby wykryło kartę.

Moje pytanie jest takie, czy to jest wina telefonu, czy sama karta sim jest do wymiany?

Dodam, że nigdy wcześniej w innych telefonach nie miałem takiego problemu, wcześniej miałem Galaxy S7 (A52s kupiłem 2 lata temu) i nie było żadnych problemów z tą samą kartą w S7, bo w sumie nie wydaje mi się, żeby w takim małym kawałki plastiku coś się mogło w ogóle popsuć?

Pytam, bo jeżeli jest to wina karty, to może spróbuję ją wymienić, jednak jak to wina telefonu, to nie ma sensu wymiana karty i raczej będę musiał kupić nowy telefon.

#telefony #samsung #a52s #android #smartfon #gsm
  • 8
@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: @niedasieukryc Dobra, dzięki temu obrazkowi już wiem o co chodzi.

Czyli Wasz zdaniem jakby telefon nie wykrywał karty nawet na drugim slocie, to raczej jest to wina karty, czy możliwe jest, żeby nawet drugi slot był zepsuty, lub coś w telefonie co jest odpowiedzialne za wykrywanie karty sim?

Bo tak jak mówiłem, karta sim to zwykły kawałek plastiku z miedzianą(?) blaszką i nie wydaje mi się, żeby coś mogło się
@maciorqa

Trzeba też wykluczyć kartę sim może sa jakieś darmowe dostępne w kioskach, 5zl też nie wydatek, no albo w salonie może sprawdzą na innej.

Zrób też reset fabryczny(kombinacja fizycznych wylacz i glosnosci) ale wówczas tracisz dane.
@niedasieukryc: Tylko problem jest taki, że ten brak karty sim pojawia się zupełnie losowo, do tej pory pojawił się trzy razy w odstępie miesiąca, więc musiałbym kupić nową kartę i korzystać z niej z 2-3 miesiące, by stwierdzić, czy to wina telefonu czy karty.

Ja jednak stawiam na telefon, gdyż w starym S7 nie miałem tego problemu z tą samą kartą.