Wpis z mikrobloga

Siemka Mirki, buduję sobie szafke z maszynami i jestem na etapie projektowania panelu z przyciskami od zasilania. Zastanawiam się nad podświetleniem przycisków. Czy są jakieś standardy z tym związane? Czy przycisk powinien się podświetlać kiedy urządzenie jest włączone, wyłączone albo kiedy ma doprowadzone zasilanie? #userexperience #diy #ui #niewiemjaktootagowac
  • 5
szafke z maszynami i jestem na etapie projektowania panelu z przyciskami od zasilania. Zastanawiam się nad podświetleniem przycisków. Czy są jakieś standardy z tym związane? Czy przycisk powinien się podświetlać kiedy urządzenie jest


@piwuch: duzo tych stopow xD jeden na srodku by wystarczyl
stacyjki, bez stacyjki to #!$%@? nie panel xD

a tak serio, to zielony maszyna w cyklu, brak swiatla stop, pomaranczowy feedback/alerty
  • 0
@Tfuj_ex: @Krafti Właściwie to jest randomowe foto z internetu mające pokazać, że o podobne przyciski mi chodzi.
Wstępnie w moim projekcie ma być 5 przycisków: główny, drukarka, frezarka i po jednym oświetleniu do każdej. No i mój problem polega na tym, że nie wiem co chciałbym komunikować za pomocą podświetlenia przycisków lub osobnego światełka. Dlatego tagowałem #userexperience bo liczę, że ktoś zaznajomiony z tematem bezpieczeństwa i intuicyjności takich interfejsów się wypowie.
@piwuch
Możesz tak:
Zielone maszyna gotowa do rozpoczęcia cyklu
Żółte maszyna w trakcie cyklu
Czerwone awaria/zatrzymanie maszyny

Jak się uczysz to nie ma to większego znaczenia.
Jak zaczynasz to Eaton ma podręczniki do aparatury sterującej

https://www.eaton.com/pl/pl-pl/catalog/industrial-control--drives--automation---sensors/rmq-titan-pilot-devices.html

Każdy producent ma coś podobnego. Eaton ma siedzibę w Gdańsku. Więc dla mnie najbliżej.

Kiedyś mieli drukowane podręczniki. Zadzwoń i zapytaj czy ci wyślą. To zwali się podręcznik fachowca.

Na początek świetne źródło tego co jest