Wpis z mikrobloga

Wyyebalem sie dosc porzadnie na rowerze. Nie wzialem poprawki na to, ze zamontowalem z przodu niedawno waska opone i ze deszcz padal i jest mokro xDDD Na pelnej bombie tak jak zawsze chcialem wejsc w szybki zakret i benc. Wywalilem sie przepoteznie, kilka razy koziolkowalem. Ucierpial lewy nadgarstek i glownie prawy bark przez co praktycznie w ogole nie moge ruszac reka.

Ludzie chcieli mi karetke wzywac ale powiedzialem, ze nie ma co dupy zawracac karetkom i ze ewentualnie jak bedzie mnie bolec to sobie sam pozniej na SOR pojade. No i w sumie o godz 19 sobie na SOR sam pojechalem. Calosc z przyjeciem, zdjeciami rentgenowskimi itd. trwala 5h. Wyszedlem o godz 24 dopiero xDDD

Jakby nie mam zalu do lekarzy i personelu medycznego. Wiedzialem na co sie pisze. Grzecznie siedzialem i nic nie narzekalem, ze dlugo. Oni tam maja taki zapieprz, ze mam do nich wielki szacunek. Ciekawi mnie tylko czy jakbym po karetke zadzwonil i karetka bym pojechal to czy jakis lepszy priorytet bym dostal czy to by nic nie zmienilo i w dalszym ciagu bym musial swoje odstac a przynajmniej gitary ratownikom nie zawracalem i nie blokowalem karetki. Finalnie wyszly tylko potluczenia bez zadnych wiekszych szkod.

P.S. do tych co powiedza huuuuuuuurrrr duuuuuuurrrr do takiego czegos karetka by nie przyjechala i tak to odpowiadam.. przyjechala by. Wystarczy w zgloszeniu podkolorowac, ze podejrzenie mam powaznego zlamania w wyniku wypadku i ze mam mroczki przed oczami i zle sie czuje, ze moze wstrzasnienie mozgu i by juz w ogole przyjechali.
#lekarz #zdrowie #medycyna #nfz #szpital #rower #sor #pytanie
  • 7
  • Odpowiedz
Ciekawi mnie tylko czy jakbym po karetke zadzwonil i karetka bym pojechal to czy jakis lepszy priorytet bym dostal


@JulianGangol: Dostałbyś z miejsca priorytet "pierwszych oględzin" więc tak, skróciłoby to Twój pobyt na miejscu
  • Odpowiedz
@Poemat
Nie, nie dostał by priorytetu.
Na SORach obowiązuje triaż, segregacja jest robiona w karetce. W jego przypadku dostał by "niebieski", więc wyszło by na to samo.
  • Odpowiedz
@Hanys_Mori: Niekoniecznie, bo właśnie mógł mieć np. utajony lekki wstrząs (zwykły człowiek sam tego nie zdiagnozuje) i już by szybciej dostał pomoc.
  • Odpowiedz
@JulianGangol: Jak koziolkowal to ma z miejsca podejrzenie urazu glowy. Dlatego fajnie nosić kask, bo ZRM moze z ogledzin kasku wnioskować o skali obrażeń (jak kask otarty to wiadomo że trzeba TK nawet jeśli poszkodowany nie pamięta).
  • Odpowiedz
@RysiekTornado: jak by pojechał ZRMem to i tak by tle samo czasu spędził na SOR. Za triage odpowiada personel do tego wyznaczony w szpitalu i to on po swoim badaniu i zebraniu wywiadu ustala priorytet pierwszego kontaktu z lekarzem. To, że przyjedzie ZRM niczego nie zmienia. Ot kierownik zespołu przekaże pacjenta i ewentualnie lekarz bedzie wiedzial, ze ZRM mu przywiózł coś.
  • Odpowiedz