Wpis z mikrobloga

Mirki, w jednym z banków powiedziano mi, że jeżeli osoba w związku nieformalnym weźmie #kredyt2procent jako singiel to tylko ona będzie mogła być właścicielem mieszkania w akcie notarialnym (przynajmniej dopóki nie zawrze się małżeństwa). Ktoś może potwierdzić jak to faktycznie wygląda i czy bank nie zrobił mnie w ch*ja XD? Myśleliśmy z chłopakiem, żeby jedno z nas wzięło kredyt na siebie (jako singiel), a spłacalibyśmy wspólnie i wspólnie też wyłożylibyśmy wkład własny. Nie mamy dzieci i nie chcemy brać ślubu "na szybko" specjalnie pod kredyt XD
  • 10
@Alexiss169: dlaczego nie weźmiecie kredytu oboje?
Edit: pytam bo nie żadnego wymogu aby dwie lub więcej osób nie mogły wziąć razem kredytu. Żaden ślub nie jest do tego konieczny.
A co do banku: to chyba normalne, że skoro udziela kredytu tylko jednej osobie, a mieszkanie jest tego kredytu zabezpieczeniem to wolałby, że nie było innych współwłaścicieli przy wpisie do hipoteki.
@Alexiss169: W przypadku programu BK2 wspólnie mogą otrzymać kredyt małżeństwa lub osoby ze wspólnym lub wspólnie przysposobionym dzieckiem. W przypadku zwykłego kredytu nie ma takich ograniczeń.

Nie można też uzyskać kredytu w programie BK2 na zakup części udziałów w nieruchomości.
@Alexiss169: faktycznie, dzięki za info, nie wiedziałem o tym:

Kredyt na mieszkanie 2 procent – jakie są zasady dla związków nieformalnych?

Związki nieformalne (pary bez ślubu) mogą starać się razem o Bezpieczny Kredyt, jeśli wychowują wspólnie co najmniej jedno dziecko. Przysługuje im wówczas wyższa maksymalna kwota kredytu: 600 tys. zł. Pary bezdzietne nie mają takiej możliwości – każde z partnerów ma jedynie możliwość wnioskowania o kredyt 2% osobno, jako singiel (maksymalna