Wpis z mikrobloga

Potrzebuje dobrego whisky do coli. Zależy mi by był dobry i delikatny w smaku (w życiu mało piłem whisky i nie za bardzo smakowało mi to połączenie) Jednak muszę się przekonać do tego połączenia w najbliższych dniach.

Jakie whisky lub burbon możecie polecić który będzie dobry do pomieszania. Nie za drogi ale też tanich chemicznych ścieków nie chce pić. Coś co będzie miało dobry stosunek jakości do ceny

#whisky #alkoholizm #kiciochpyta #burbon #whiskyboners
  • 17
@Ciasto_z_Truskawkami: A to musi być whisky i cola? Whisky zdecydowanie lepiej komponuje się ze spritem, a z colą zdecydowanie lepiej współgra rum.
Albo jak chcesz po prostu słodką whisky to któreś z likierów: Dubliner Fiery Irish (typowy likier, bardzo słodki i ostry) czy Ballantine's Brasil (to już aromatyzowana whisky, wciąż można wymieszać z colą czy spritem).

Jeśli musi to budżetowo Golden Loch (będzie niewielka różnica smaku względem drinka z wódką), cena/jakość
@Aramil: @Kabas @ricky_fernando @stanley88 @PotwornyKogut @ChristianHorner @jurii @RobinSchudl

Dzięki chłopaki za odpowiedzi. Napisze jedną zbiorczą bo nie chce robić spamu i każdemu odpisywać
Co do whisky to wydało mi się najlepszym połączeniem na wyjazd. Jedziemy w góry autokarem ze znajomymi i by nie razić współpasażerów rozlewaniem alkoholu.
Doszedłem do wniosku że najlepszym rozwiązaniem będzie zrobienie "turbo coli" z dobrego whisky + cola. Tak by nie było widać ,że to alkohol

Oczywiście
@Ciasto_z_Truskawkami: Zrób na szybko i powinno smakować. Rozgrzewa w chłodne dni dobrze.

Pół litra porteru, pół litra spirytusu, 3/4 szklanki cukru brązowego (może być mniej), laska wanilii.
Piwo podgrzewamy na maluśkim ogniu, jednocześnie rozpuszczając cukier. Podgrzać, lecz nie dopuścić do wrzenia.
Podgrzewać z przeciętą wzdłuż laską wanilii. Ostudzić, dodać spirytus, zmieszać, wlać do butelek i można podawać. Laskę wanilii można wrzucić do butelki.
Kolor ciemny, w butelce z kwasu chlebowego nie