Wpis z mikrobloga

@Wiskoler_double: aha, a ona jest miękka co nie? Jak zrobić żeby zachowala kształt żeby się nożyk wciskał?
Takiego efektu na klik nie będzie jak w kydeksie, ale trzymać żeby nie wypadł nożyk powinno
Chociaż podobno z czasem i tak się rozreguluje
@Wiskoler_double: wziąłbym taką grubą bo podobają mi się te pochwy robione z 2 kawałków szytych razem, potrzebna do nożyka z gardą więc wejdzie tylko ostrze do środka a reszta na zewnątrz. Do jakiegoś puukko zrobię okrągłą z jednego kawałka
Nigdy nie robiłem w skórze.
Muszę się nauczyć robić "smoczą łuskę" i barwienie na taki ciemny brąz z przebarwieniami
No i zapięcia
Eh sporo rzeczy przede mną
@Nerlo_ajcats: Coś mi się wydaje że ty w życiu surowej skóry w ręku nie miałeś a bierzesz się za zrobienie pochwy do noża. Idź do hurtowni, kup metr kwadratowy skór y i potnij ja na fragmenty dodając naddatki na szarfowanie i zakładki, zszyj według projektu i sprawdź jak ci pracuje. Nikt ci tego nie wytłumaczy.
@Wiskoler_double: mam znajomego myśliwego może mi podrzuci coś z polowania xd
Jakoś nie słyszałem aby ktoś robił ze skóry łosia albo jelenia, a przecież ludzie polują na nie i odnawiają więc skórę chyba wykorzystują?
Ciekawe.
Na wilki wolno polować chyba tylko w innych krajach a zwozic skórę pewnie zakaz, lisy może da się dostać gdzieś
Koziołki
Najbardziej ekskluzywne co widziałem to chyba skóra płaszczki xd po co oni rybki biorą na