Wpis z mikrobloga

W sumie dość zabawne, jak nawet nie przejęli władzy, a już piszą o #dziuramorawieckiego, kryzysie i wycofywaniu się ze złożonych obietnic jak kredyt 0%, czy 800+, które Tusk chciał podnieść już od czerwca, jak był w opozycji xD.

Z jednej strony dobrze, że po tym co PiS zrobił z SSP i TVP przerżnął, z drugiej - nic dobrego z tej zmiany nie będzie, taka prawda. Max rok i znowu będą intonowane bluzgi na Tuska.

#wybory #konfederacja #4konserwy #neuropa #bekazpisu
  • 12
@opewnieJerzy: to nie jest elektorat opozycji. IMO ograniczenie 800+ dla osób niepracujących nie wpłynie negatywnie na elektorat opozycji. To samo jakby wziąć 13, 14. Taki zabieg by tylko umocnił elektorat opozycji.
@opewnieJerzy: i prawidłowo. Mam nadzieję że cesarz Tusk znajdzie sposób żeby nie dotrzymać obietnic. Wycofać 800+, kredyty, rozdawnictwo. Na samym starcie związki partnerskie i aborcja żeby nie mogli grzać tematu za 3 lata (jak ludzie zobaczą że geje i aborcja nie zniszczyła ich rodzin to przestanie ich to grzać) do tego sposób na zmniejszenie inflacji, jak zobaczą że ceny spadły to przestanie grzać temat braku rozdawnictwa. A przede wszystkim dorżnąć watahę,
W sumie dość zabawne, jak nawet nie przejęli władzy, a już piszą o #dziuramorawieckiego, kryzysie i wycofywaniu się ze złożonych obietnic


@opewnieJerzy: Jakby tak pisali po ustanowieniu rządu i zobaczeniu od wewnątrz stanu państwa to jeszcze można zrozumieć, ale jak tak piszą zanim na dobre wciśnięto im władzę do ręki to widać że kit nie do zrealizowania sadzili jeszcze przed wyborami xD a miało być tak spoko
@gris123: naiwny jesteś sądząc, że ten sejm przetrwa 4 lata. I tak jak powiedziałem - zabranie czegokolwiek, to powrót PiS za cztery lata. I nikt nikogo nie rozliczy, gwarantuje ci to. To jedna i ta sama sitwa. Teatr dla gojów.
800+ powinno być dla pracujących i tutaj nie ma dyskusji. Żeby chociaż 1 osoba w gospodarstwie domowym pracowała.


@mlodygustaw:

Czyli każdy musiałby co miesiąc dostarczać urzędnikom zaświadczenie o zatrudnieniu. Nie dość, że to jest dość upierdliwy obowiązek dla obywateli to jeszcze dołożyłbyś urzędnikom dodatkowej roboty (bo ktoś musiałby te zaświadczenia przyjmować i pewnie wyrywkowo je weryfikować).

Do tego byłyby rozkminy jak traktować np. ludzi żyjących z wynajmu albo pracujących zagranicą i
To już lepiej byłoby po prostu zrobić ulgę podatkową dla dzieciatych pracujących


@falden: taka ulga już jest ale jest niewielka z tego co się orientuje. Rodzice dziecka do 18 roku życia mają tam jakąś ulgę podatkową.

Czyli każdy musiałby co miesiąc dostarczać urzędnikom zaświadczenie o zatrudnieniu.


@falden: jak ktoś nie ma pracy to nie musi dostarczać co miesiąc zaświadczenia a mimo to nie ma ubezpieczenia zdrowotnego. Wydaje mi się, że
@opewnieJerzy: teatr dla gojów i już wiem z kim rozmawiam i że to nie ma sensu. Niestety nie jesteś z tych co wyłączyli TV włączyli myślenie. I jestem przekonany że ten sejm przetrwa 4 lata bo nikomu nie jest na rękę powrót PiSu do władzy