Wpis z mikrobloga

Dwa dni od ogłoszenia wyników wyborów i już dowiadujemy się, że:
- "dobrowolny ZUS" oznacza "przerwę od ZUSu", którą trzeba będzie spłacić.
- "dzień po wyborach pojadę do Brukseli odblokować środki KPO" było tylko taką przenośnią
- "gwarantowane podwyżki dla nauczycieli o 30%" byłyby gwarantowane gdyby były na to pieniądze, no ale nie ma
- "niewiążące" referendum, do którego bojkotu opozycja namawiała, jednak może być wiążące i dla rządzących jest jasnym sygnałem, że skoro ludzie nie głosowali to nie mają nic przeciwko relokacji imigrantów.

Coś jeszcze mi umknęło?

od tylu lat, cały czas głosować na takie samo PO-PISowe szambo to chyba jest już jakiś syndrom sztokholmski.

#wybory #pis #wybory2023 #polityka #sejm #bekazlewactwa #konfederacja #platformaobywatelska #lewica
  • 35
  • Odpowiedz
@kniew: Już nie popadajmy w skrajności, po pierwszych 100 dniach rządzenia, będzie można zacząć sprawdzać, czy to co mówili w kampanii i ich programy, były tylko pod publiczkę, czy rzeczywiście chcą zmieniać Polskę na lepsze. Więc poczekajmy chociaż do momentu gdy rzeczywiście zaczną rządzić.
  • Odpowiedz
  • 1
@The_Rainman: w sensie, że będą dalej w to pieniądze pompować czy zakończą projekty i przetracą to co wpompowane?
w sumie ch.uj wie co gorsze.
  • Odpowiedz
"niewiążące" referendum, do którego bojkotu opozycja namawiała, jednak może być wiążące i dla rządzących jest jasnym sygnałem, że skoro ludzie nie głosowali to nie mają nic przeciwko relokacji imigrantów.


@kniew: na "nie" zagłosowało ok. 3 mln osób więcej niż pis zdobył głosów. Czyli nawet wyborcy opozycji głosowali na "nie". Dlatego namawiali do nie brania referendum, bo jakby wszyscy głosowali to zakładam że "nie" nadal miałoby miażdżącą przewagę.
  • Odpowiedz
  • 1
@Antoni_Kosiba: tak zdaję sobie sprawę co na celu miał pis tworząc te referendum... co nie zmienia faktu że teraz przyszła koalicja rządząca wykorzysta ten "bojkot" na swoją korzyść.
Mimo, że gdyby referendum było przeprowadzone w innych warunkach, zdecydowana większość Polaków odpowiedziała by na wszystkie pytania "Nie".
  • Odpowiedz
skoro ludzie nie głosowali to nie mają nic przeciwko relokacji imigrantów.


@kniew: Nie da się z tego wyciągnąć takich wniosków. Równie dobrze można powiedzieć, że skoro pytanie brzmi

Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?

to odpowiedź na nie oznacza, że zgadzasz się na przyjęcie setek albo milionów imigrantów. Albo jak się skupisz na "nielegalnych" to znaczy, że
  • Odpowiedz
  • 2
@Utylizacja: nie musisz mi tłumaczyć tego absurdu, tylko napisałem jakimi wnioskami nasza wybrana "elita" zdążyła już zabłysnąć w mediach.
  • Odpowiedz
@kniew: to po primo, a po sekundo żadne media tego nie grillują xDDD
Ale nie daj Boże konfa poparłaby ustawę pisu i już by było, że koalicja. Ludzie, a zwłaszcza wykopki to d3bile
  • Odpowiedz