Wpis z mikrobloga

@LordDockers No to takie #!$%@? - gdyby nie było potrzeby społecznej to prywaciarz nie otwierałby sklepów w niedziele, widać taka potrzeba jest więc po prostu umożliwiajmy to upewniając się że w niedziele pracownicy będą zarabiać więcej i zobaczymy gdzie to się prywatnej firmie opłaci a gdzie nie…
  • Odpowiedz
@gardzenarodowcami: mozna zostawic jak jest w sumie, bo sklepy zabka i inne male sa otwarte plus pelno na dowoz w razie czego, jakies delio, jush czy tam lisek, bo obawiam sie, ze jezeli byloby niby moc pracowac w niedziele dobrowolnie to januszeksy by zmuszaly przychodzić do pracy. Kiedys bylem mega przeciw zakazowi a teraz mi wsio rybka, bo pracuję zdalnie do piatku xD
  • Odpowiedz
studia zaoczne i czas tylko w niedzielę wieczór? Co mi się tu nie zgadza...


@StdPtr: Na studiach zaocznych bywa nie raz tak, że zajęcia masz od rana do wieczora w sobotę, a w niedzielę trochę krócej. Dołóż do tego pracę w tygodniu i masz efekt.
  • Odpowiedz
@StdPtr: @nostalgiwolf Jeszcze trzeba do tego dopisać sytuacje w której skończysz zajęcia w sobotę, ale na niedziele jeszcze musisz się poduczyć, przygotować sprawozdanie lub nawet przygotować się do laboratoriów.
  • Odpowiedz
@nostalgiwolf: na tygodniu wymiar pracy to 40h więc średnio 8h dziennie, to nie widzę problemu żeby skoczyć na zakupy w drodze powrotnej z pracy. Dalej mi się nie zgadza
  • Odpowiedz
@StdPtr: Jak próbujemy się czepiać już wymiarów pracy, to warto zwrócić uwagę, że są ludzie którzy pracują dużo dłużej niż 8h dziennie/5 dni w tygodniu.
  • Odpowiedz
a może pracownicy sklepów chcieli by odpocząć po ciężkim tygodniu w nie robić jeszcze w niedzielę?


@Rudyzzadupia: gdyby praca w niedzielę była płatna 200%, to ci biedni zmęczeni pracownicy zabijaliby się o niedzielny przydział.

Już pomijam to, że w Polsce obowiązuje 5-dniowy tydzień pracy i to wcale nie działało tak, że wcześniej mogłeś kazać pracownikowi pracować 7 dni w tygodniu bez
  • Odpowiedz
chodzi o to, że każdy chce mieć wolna niedziele po prostu, a nie siedzieć w robocie bo jakiś nie ogra nie potrafi zrobić zakupów przez 6 dni.


@hugoooo: Tylko idąc tym tokiem myślenia należałoby zakazać również działania restauracji, kawiarnii, kin, komunikacji miejskiej, jakiejkolwiek działalności stacji paliw poza sprzedażą paliwa itp. Bo o ile działalność wojska, policji czy służb medycznych albo sprzedaż paliwa można uzasadnić znacznie wyższym stanem konieczności, niż zrobienie
  • Odpowiedz
@ketiow: Ale Januszexy nie powinny dostać wolnej ręki w przypadku handlu w ND, tylko ściśle narzucone regulacje. Wiadomo, że oni chcieliby, aby pracownik był dla nich dostepny 7 dni w tygodniu i najlepiej 12 h na dobę, ale Kodeks Pracy im na to nie pozwala.Celem jest zezwolenie na handel w ND pod określionymi warunkami, a nie pozwolenie Januszom na wolną amerykankę. Pracownik może pracować maksymalnie 2 ND w miesiącu, 2
  • Odpowiedz
@hugoooo a ja pracujący w np. na stacji benzynowej, w hotelu, szpitalu itd mogę pracować w niedziele prawda? I mi się nie należy „czas wolny dla rodziny”
  • Odpowiedz
Jak najbardziej popierm, z tym że kidawa jest ultra tępa i w radio na argument, że pracownik chce spędzić niedzielę z rodziną mówi, że przecież dostanie inny dzień wolny. Jak partner w pracy a dziecko w szkole. Fajno. Ta pani powinna zniknąć i się nie pokazywać nigdzie, a chodzą słuchy, że ma być marszałkiem senatu.
  • Odpowiedz
@gardzenarodowcami normalnie cuda w państwie polskim, nagle TVP staje się pro po, już nawet wywiadów nie przerywają. Policja wszczęła śledztwo dyscyplinarne w sprawie co policjanci wsadzili do suki posłankę. Ciekawe co jeszcze nas czeka? Jacy to do ludzie bez kręgosłup moralnego, bez różnicy dla nich kogo popierają kogo gownem obrzuca aby kasa się zgadzała. Już chyba zbrodniarze niemiecy mieli więcej honoru bo co poniektórzy do stryczka hailowali
  • Odpowiedz