Wpis z mikrobloga

ale to Play i mogła się pogorszyć.


@ruum: co się mogło pogorszyć, kable w ziemi zgniły jak usłyszały, że je Play przejął?

@mirindo Jedno o czym wiem, to że z tym sprzętem Playa nie da się wyłączyć IPv6, przez co nie ustawisz ich urządzenia tylko w tryb modemu, co jest dość ważne jeśli chcesz używać swojego routera za modemem. Dla mnie to jest deal breaker i będę siedział na bezterminówce z
  • Odpowiedz
@mirindo: ja niedawno zmieniłem, jak na razie nie stwierdzam problemów. Stabilność łącza nie powinna być gorsza niż w UPC. Nie sprawdzałem jakości wifi, bo urządzenia z wifi łączą się u mnie z AP a nie routerem.
  • Odpowiedz
  • 0
@Drmscape2 a Play nie oferuje zewnętrznego ONT?
Robię w telekomunikacji i jak są instalacje na Playa to dostarczamy zewnętrzny ONT, a co za nim stoi to już nas nie obchodzi, więc w teorii każdy router z PPoE by zadziałał
  • Odpowiedz
a Play nie oferuje zewnętrznego ONT?


@Retsew: na tych nowych sieciach FTTH budowanych w ramach POPC to pewnie tak. Na typowej sieci UPC jest koncentryk do mieszkania. Choć nie wiem jak to u mnie by wyglądało bo nowa deweloperka i mam światło bezpośrednio do mieszkania, ale UPC w skrzynce teletechnicznej przechodzi ze światła na koncentryk i dopiero do Connectboxa.
  • Odpowiedz
@Retsew: tak, ale na HFC jak mam te 40 Mbps uploadu to już w zasadzie max technologii, na świetle miałbym przynajmniej w ofercie lepszy upload. Poza tym nie mam powodów do narzekania na to, że nie jest to FTTH.
  • Odpowiedz
  • 0
@Drmscape2 mnie interesuje tylko wifi, także dla mnie jest to ok.

@superglacial: mam nadzieję że mnie nikt nie pojedzie jak na elektrodzie, ale nie mam pojęcia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mieszkam w bloku, w piwnicy mam skrzynkę z UPC i idzie z niej kabel bezpośrednio do mieszkania. Blok z okolic 2005 roku.
  • Odpowiedz
@mirindo: czyli HFC :) mam ten nowy modem i działa spoko. Musisz mieć tylko świadomość pewnych ograniczeń takich jak brak możliwości przekierowania portów, co może być ważne jeśli grasz w gry sieciowe. Jeśli masz jakieś pytania to wal śmiało
  • Odpowiedz
  • 0
@superglacial: przede wszystkim gram w gierki single player, czasem z ziomkami w Valheim i inne survivale. Lepiej pójść do salonu Play w celu przeniesienia umowy czy babeczka z infolinii ma tą samą ofertę? I jak Kosztowo to wygląda? Aktywacja 50 zł i abo 80 zł miesięcznie?
  • Odpowiedz
@mirindo: co do oferty, nie wiem, ale od wszystkiego co zawarte zdalnie możesz odstąpić. Obecnie najbardziej opłacalne jest u nich chyba łączenie abonamentów, ale nie każdego to musi urządzać.
  • Odpowiedz