Wpis z mikrobloga

Mam wrażenie, że niektórzy albo trollują albo nie patrzą obiektywnie na sytuację. Przypomnę, że nowy rząd będzie formować PO, TD i Lewica, gdzie to PO ma większość, w opozycji będzie pis ze sporą liczbą mandatów. Naprawdę liczycie na to, że będą przechodzić gender, lgbt i ustawy o uchodźcach? Nie sądzę, dodatkowo PO ma świadomość ilu ludzi zagłosowało na PIS, nie pozyskają ich elektoratu, ale będą chcieli go zmiękczyć, żeby ci nieprzekonani zagłosowali na nich w kolejnych wyborach. Możliwe są też ruchy partyjne, odpływ części członków partii obecnie jeszcze rządzącej do PO, TD. Nie spodziewam się w najbliższej kadencji żadnych kontrowersyjnych ustaw, jest tyle bajzlu do posprzątania, że mają wazniejsze rzeczy niż decydowanie o małżeństwach jednopłciowych. Gdyby takie ustawy zaczęły przechodzić, to uwierzcie mi, że za kolejne 4 lata ten rząd się rozpadnie, samemu strzelając sobie w kolano, lub rozwiąże się koalicja wcześniej co będzie otwartą drogą dla PIS do powrotu do władzy. Jeszcze nowy rząd się nie uformował, a już czytam jak sprzedaliśmy się Merkel i Putinowi, żeby nie było obecny rząd który się sformuje też nie jest tożsamy z moimi wszystkimi poglądami, ale z drugiej strony cieszy mnie to, że będzie jakiekolwiek pole do dyskusji, a nie dyktat największej partii jak do tej pory.

#wybory #po #pis
  • 4
@golagolagola: ale już dziś od rana słyszę ze sprawo światopoglądowe mają zapisać w umowie koalicyjnej a PSL już wyraziło sprzeciw.
Nie jest pewne że Trzecia Droga również się nie rozdzieli na dwie formacje bo każdy ma odmienny pogląd. To nie będzie ani łatwa ani przyjemna koalicja ale mam nadzieje, ze jednak będzie bo PIS 3 raz rządzić nie może.
@golagolagola: Ja liczę na to, że uda się zbudować większość jednak bez lewicy. To będzie najbardziej aferogenny i problematyczny element tej koalicji. PO ma w swoim programie kwestie aborcji czy związków partnerskich, które trzeba ogarnąć żeby wrócić do pierwszej ligi państw. Lewica to pis dla gówniaków, czyli rozrost biurokracji, kosztów, #!$%@? przedsiębiorców i mówienie im jak mają prowadzić swoje firmy. Jeśli ktoś wie jak funkcjonują małe czy mikroprzedsiębiorstwa to zdaje sobie
@garbaty33: oszem, to byłoby lepsze rozwiązanie, pamiętać należy jednak, że gdyby do takich rozmów doszło i na stole była koalicja tylko PO z TD, co automatycznie Lewica w desperacji może wejść w koalicję z PIS, podobnie jak Konfederacja. Nie zakładam takiego scenariusza i wydaje się mało realny, ale z tyłu głowy zapala się taka lampka ostrzegawcza. Jeśli były wspólne deklaracje to jednak powinno się je podtrzymać, odsunęli wspólnie PIS od władzy