Wpis z mikrobloga

Citroën świętuje w tym roku trzydziestolecie Xantii, która miała swą premierę rynkową 4 marca 1993 r. Wyprodukowana w liczbie ponad 1 300 000 sztuk w latach 1993–2002 w Europie (w latach 1996 i 1997 Xantia odniosła też sukces w Chinach), stała się kultowym modelem w historii marki Citroën. Więcej: https://wiekdwudziesty.pl/citroen-xantia-30-lat-modelu/

#historia #ciekawostkihistoryczne #motoryzacja #francja #samochody #zainteresowania #youngtimer
Pobierz wiekdwudziesty_pl - Citroën świętuje w tym roku trzydziestolecie Xantii, która miała ...
źródło: 28b3d8fe88af14eb0a1be94fe9c3e19009acc911_2_1314x738
  • 30
@prezeees: jakie części? Do hydro wszystko jest. Zresztą to zawieszenie jest tak proste, że tam nic specjalnego nie ma i wymaga minimum serwisu.
A co do dostępności części innych niż eksploatacyjne, to problem prawie wszystkich marek. To Mercedes jest tu wyjątkiem a nie regułą. Tam jedynie mogą wszystkie części wyprodukować, ale zapytaj ile to kosztuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@prezeees: ale tak samo z nowszymi modelami francuskich marek, chciałem kupić w ASO Renault zaprawkę do lakieru do samochodu z 2015 roku żeby mieć od ręki i nie czekać na wysyłkę z Allegro, to mi powiedzieli że ten kolor sprowadzają z Francji i minimum 3 tygodnie czekania :D W ASO vag pytałem innym razem o zaprawkę do modelu z 2017 i cała gama kolorów dostępna do odbioru w 24 godziny w
@mokry: no o to mi chodziło, ale chłopu nie przetłumaczę, że w aucie sa jeszcze inne ważne rzeczy oprócz hydrozawieszenia, które się nie psuje jak jest serwisowane xD
@PiotrFr: Widziałeś w ogóle kiedyś zawieszenie hydropneumatyczne na oczy lub jeździłeś chociaż jakimkolwiek Citroenem?? Bo zaczynam wątpić, czy mówimy o tych samych samochodach.

"Do hydro wszystko jest" LOL WUT xDDD
Siłowników brak całkowity - pozostawię bez komentarza; przewodów hydraulicznych do zawieszenia brak - trzeba wszystko dorabiać na własną rękę; przewodów wspomagania nie ma i nie będzie - też trzeba się prosić po zakładach żeby cokolwiek zakuli; gruszki tylko zamienniki o 5x