Wpis z mikrobloga

Mamy też przedmiot Wychowanie do życia w rodzinie, który właśnie powinien zawierać dobrą edukację seksualną. Za moich czasów jedyna edukacja seksualna była na religii xD


@CudMalina: no u mnie akurat bylo o tym na biologii. Ale tak szczerze - cala potrzebna wiedza to jest godzina lekcji albo dwie broszurki. Podstawy dzialania, ryzyka, zapobieganie ciazy. Co wiecej jestem dziwnie pewien, ze wiekszosc 12latkow duzo wiecej wie na ten temat niz prowadzacy. Te
@Dumpatz on jak przy sraniu patrzy w ścianę to już nie jest w stanie się podetrzeć, bo jego mózg nie ogarnia tak wielu procesów. Myśli że w polityce jest tak samo.
ja nie wiem dlaczego wy wszyscy kłócicie się o to jak i tak prezydentem jest Duda, wszelkie ustawy dotyczące aborcji, będą wetowane.
@yhbgrobdoivbvwamsv ze spirala jest tak ze kobietom co jeszcze nie rodziły dzieci ginekolodzy po prostu nie chcą przepisywać spiral. Nawet w Warszawie i okolicach to jest problem wiec na wsi to pewnie z tym jeszcze gorzej. Co do antykoncepcji hormonalnej to tez o dziwo jest problem by dostać. Często trzeba pójść do kilku ginekologów aż któryś przepisze albo prawie ze nakrzyczeć by przepisał… mi moje pierwsze przepisywał ginekolog który chyba na złość
o jeszcze nie rodziły dzieci ginekolodzy po prostu nie chcą przepisywać spiral.


@Kitku_Karola: to dziwna ta kluzula sumienia, zalezna od dzietnosci pacjenta.
Bo nie moze byc tak, o jezu, ze specjalista w temacie widzi jakies przeciwskazania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

dzieci skądś musza czerpać wiedzę prawdziwa bo w internecie jest mnóstwo informacji nie zawsze prawdziwych.


@Kitku_Karola: owszem, tylko ze wiedza prawdziwa jest smutna, prosta (w tej
@yhbgrobdoivbvwamsv nie wiem czy to klauzula sumienia czy po prostu lekarz „myśli” za kobiete ze ona teraz nie chce dzieci za 5miesiecy czy 2 lata będzie chciała, a spirala jest na 5 lat. I po jej wyjęciu nawet rok się dochodzi do równowagi by moc zajść w ciąże wiec lekarz po prostu zakłada ze kobieta nie wie co robi. To samo tez jest jak idzie się zrobić wazektomie ze po kilka razy
Czyli kazda głupotę ludzka zakładasz ze ludzie robią bo się czegoś boja? A nie ze są niedoedukowani lub głupi?


@Kitku_Karola: nie - specjalnie mowie, ze w tym temacie, gdzie sprawa jest naprawde prosta.

tymi płatkami śniadaniowymi to w reklamie mówili ze zdrowe i ludzie wtedy nie patrzyli na składy i później było edukowanie ludzi by czytali składy i dzięki temu sporo ludzi zmieniło nawyki żywieniowe


@Kitku_Karola: no tylko platki to
@yhbgrobdoivbvwamsv to są proste rzeczy do nauki (to fakt), ale myśle ze dzieciaki się o tym wstydzą gadać z dorosłymi przez co to może realnie przy nich trwać kilka godzin. Zakładając ze to będzie etapami gdzie zaczniemy od miesiączki czy tego jak się dojrzewa bo u mnie w szkole mało kto lekcje biologii realnie przetworzył na rzeczywistość. Poza tym u mnie w szkole podobała mi się za dzieciaka w podstawówce lekcja jak