Wpis z mikrobloga

No więc mamy 100% wyników. Moje (nic nie warte i #!$%@? znaczące) przemyślenia.

1. UDAŁO SIĘ ODSUNĄĆ PIS OD WŁADZY!!!
2. Konfa z miernym wynikiem co mnie bardzo cieszy. Kuce pozostaną kucami i wszyscy wiemy, że nie zmienimy tego, bo nowe kuce każdego roku kończą 18 lat. Trzeba im dać z tego po prostu wyrosnąć, widocznie taka jest natura. Trzecia droga mam nadzieje, że nie zostanie wchłonięta i Hołownia będzie ich prowadził swoją własną trzecią drogą.
3. Sejmowe roszady twarzy. Cymański out, co mnie bardzo cieszy, bo nie znosiłem jego mordy, głosu i osoby. Wypada też Emilewicz, królowa polskich stoków. Miodzio. KRUL wypada, co jest wręcz końcem pewnej ery i politycznie ustawia Konfę w ciekawej perspektywie, bo bez niego będą na pewno chcieli ocieplać swój wizerunek, a nie Hitlera. Wchodzi za to Bosakowa, co jest i będzie komiczne, bo babka tam jest typowo z nazwiska, ale może być ciekawie, bo w Ordo Iuris normalnych nie trzymają. Coś co mi się też bardzo podoba to potencjalne 2 stałe pojedynki jakie nas czekają w sejmie czyli Giertych - Kaczyński i przede wszystkim Mentzen - Petru. Ten sam Petru z którego się tak śmiali, a on własnoręcznie wywrócił stolik tyle, że ten od Konfy. Będzie cudnie.
4. Osobne podziękowania należą się Tuskowi. Chłop kompletnie nie potrzebował tego powrotu. Ani finansowo, ani zawodowo, ani nawet mentalnie. A jednak wrócił, w momencie, gdzie KO to była bezkształtna klucha. Nie oszukujmy się byli chyba najbardziej żałosną opozycją jaką widziałem i nie zrobili przez te 8 lat nic żeby zachwiać PiSem. Tusk wrócił, podniósł opozycję i powalił władzę. Mimo wszystkim przeciwnością jakie w sytuacji z PiSem u władzy stały. Ja bym powiedział, że niemal sam. Bez niego nie byłoby nawet szans na wynik bliski obecnemu. Jebią mnie jego ostatnie rządy, aktualnie jest zbawcą narodu i nikt ani nic tego nie zmieni. Zobaczymy co będzie za 4 lata, ale mam głęboką nadzieję, że jednak będzie ich tam trzymał w ryzach, bo mamy ogromną szanse nawet zdetronizować PiS na stałe.
5. UDAŁO SIĘ ODSUNĄĆ PIS OD WŁADZY!!!
6. Co będzie dalej? Jak to co? Niszczarki pójdą w ruch, bo PiS raczej tej przewagi w sejmie nie odzyska. Opozycja za długo na to czekała, nie da się przekupić. Ja bym poszedł nawet dalej. Nie słychać nic od Ziobry. Kaczor w tej kampanii wyglądał jakby na nowogrodzkiej mieli już gotowy wieniec. To jest ten moment jak Menda Zero może ostatecznie odciąć się od Kaczora i rozpocząć własną polityczną krucjatę do stania się główną prawicą w kraju. Swoje pachołki ma, PiS już mu niepotrzebny, a jako prokurator generalny na pewno kartoteki ma przejrzane wzdłuż i wszerz. Drugiej takiej okazji nie będzie miał. A chciwa menda jest.
7. Co z TVP? Ktoś tu fajnie wspominał. Nie ma co zrzucać na TVP od razu bomby i zaorać. Jednak swoją siłę miało i wracając do detronizowania PiSu na stałe to może być klucz tak samo jak podczas wynoszenia go na ten 8 letni tron. Wystarczy ułagodzić narrację na Tuska (byle nie chwalić, po prostu fakty przedstawiać) i przede wszystkim rozpocząć ujawnianie kolejnych afer. Trochę ich było starczy spokojnie na kolejne 4 lata.
8. No właśnie afery i sprzątanie po PiSie. To jest chyba jedyne czego oczekuję od nowego rządu. Na prawdę wali mnie program i ich obietnice. Chce, żeby te 8 lat rozkradania kraju, opluwania mnie, odbierania mi polskości, robienia ze mnie wroga, zmuszania mnie do słuchania co tydzień o nowych problemach, aferach, zwadach z grupami zawodowymi zostały rozliczone co do sekundy. Obawiam się tylko, że nie wyrobią się w 4 lata, a społeczeństwo zacznie się mierzić tym, że nic nie dajo i znowu ni mo piniendzy.
9. Reszta czyli obietnice i spełnianie programu. Ja myślę, że zdecydowana większość ludzi, która głosowała na opozycję i tak ma to gdzieś. Z resztą i tak wszyscy dobrze wiemy, że nie da się spełnić wszystkich obietnic. W tych wyborach stawka była kompletnie inna, nie jakieś kolejne benefity tylko aby...
10. UDAŁO SIĘ ODSUNĄĆ PIS OD WŁADZY!!!

Dziękuję za uwagę. Miłego dnia.

#wybory
  • 2