Wpis z mikrobloga

3 rzeczy, które Mentzen mógł przekuć w wielki sukces a które s****lił koncertowo:

1.
"Piwo z Mentzenem"

Ze świetnej akcji pokazującej, że nie jest politykiem-sztywniakiem i nie ma nic przeciwko by ludzie bezproblemowo mogli napić się piwa w miejscach publicznych doprowadził to do absurdu.
Pił kilka piw zamiast jednego, doprowadzając się czasami do stanu widocznej nietrzeźwości. Pozwolił sobie dorobić łatkę "moczymordy" w mediach. Ludzie zamiast myśleć o nim, że jest "cool" to bardziej myśleli "żul'

2.
Pojedynki z Ryszardem Petru

Mentzen nie potrafił przekuć niczego w pojedynkach z Petru. Ani tego, że w przeciwieństwie do Petru, naprawdę ukończył ekonomię, ani tego że Petru już był w polityce i się skompromitował, ani tego że Petru to systemowiec wypromowany w mediach przez wielkie korporacje. Do tego Petru w mediach wypada przeciętnie i jest odrealniony od zwykłych ludzi. Wypaść na tle Petru słabo, to dla Mentzena nie porażka. To klęska.

3.
Wykształcenie**

Mentzen jest doktorem ekonomii, ukończył nawet licencjat z fizyki.
Mimo tego, że był najlepiej wykształconym liderem partii politycznej, kompletnie nie potrafił tego przekuć w sukces. Nie potafił nawet przekonać do siebie ludzi z wyższym wykształceniem o wolnorynkowych poglądach. Sprawiał wrażenie człowieka, który dysponuje tylko hasełkami o niskich podatkach a nie spójnym i wiarygodnym planem na zreformowanie gospodarki.

#mentzen #konfederacja #bekazkonfederacji #petru #4konserwy #neuropa #wybory #polityka
Pobierz WykopowyInterlokutor - 3 rzeczy, które Mentzen mógł przekuć w wielki sukces a które s...
źródło: temp_file1835807838426579433
  • 29
@WykopowyInterlokutor: dla mnie - co do pkt 3 - najbardziej szokujące było wrzucenie tego hasła ~~"głosuj na nas a będziesz bogaty i zrobisz sobie grilla".

To było baaardzo dziwne, bo doszło do przestawienia elementu paróweczkowego (aka "głosuj, to pozwolimy ci pracować i zarabiać bez barier) na element skrajnie populistyczny (głosuj, to damy ci bogactwo).
@WykopowyInterlokutor: Dla mnie najwiekszym szokiem jest to chlanie po 5 browarów... Ja #!$%@?, naprawdę nie mógł sobie tego odmówić? Ja mam opory żeby odpalić 5 browarów jak jestem z dobrymi znajomymi i zwykle kończę jak czuję się pijany, a ten debil w blasku kamer i przed obcymi ludźmi, wyborcami którzy być moze jeszcze się zastanwiają, żłopie te piwska jak studenciak na juwenaliach. I jeszcze nie umie pić bo daje się filmować
Mentzen jest doktorem ekonomii, ukończył nawet licencjat z fizyki.


@WykopowyInterlokutor: Kaczyński jest doktorem prawa. Glapiński pełnym profesorem nauk ekonomicznych. Krycha Pawłowicz dr hab. prawa. Zandberg - doktorat. Nowacka - MBA z zarządzania. Kosiniak-Kamysz: doktor nauk medycznych.
Doktorat memcena, który ma całe trzy publikacje naukowe, z tego dwie w tym samym uczelnianym czasopiśmie i z których jedna to streszczenie tego wielkiego doktoratu, naprawdę ani nie robi wrażenia ani nie ma znaczenia.
@WykopowyInterlokutor: co do punktu nr 2, nigdzie u ciebie nie widzę niczego o tym, że mentzen miałby merytorycznie zmiażdzyć petru w debacie ekonomicznej. To o czym piszesz to kwestie wizerunkowe i próba ucieczki od obrony swojego programu gospodarczego.

Sprawiał wrażenie człowieka, który dysponuje tylko hasełkami o niskich podatkach

bo właśnie takim człowiekiem jest
@WykopowyInterlokutor: lepper też był kiepski w pierwszych latach, konfa ma jakąś tam agencję PR i teraz od Mentzena zależy czy weźmie sobie do serca feedback od nich i wyciągnie wnioski na przyszłość. Ma na to co najmniej kilka lat o ile koalicja rządząca się nie rozpadnie przez najbliższe lata.
@WykopowyInterlokutor:

1. #!$%@?ł że alkoholikiem od picia piwa zostać nie można i alkoholicy sięgają po mocniejsze alkohole.

3. Wykształcenie postawił ponad cokolwiek argumentując w rozmowie z jednym dziennikarzem że jest doktorem i ma większą wiedzę w kwestii w której nie potrafił nawet badania pokazać i ewidentnie się mylił.

Ta arogancja jaka od niego bije jest nieznośna. Ale tak było też z Korwinem, on rzadko kiedy coś wiedział, częściej wydawał osądy. Nieomylni