Wpis z mikrobloga

@Adamfabiarz:

1) Zarobki były niższe,

2) siła nabywcza średnich zarobków była niższa,

Były nizsze ale siła nabywcza była wyższa. Za 2k PLN dało się utrzymać. Teraz się nie utrzymasz za 3k PLN wynajmując mieszkanie samemu. Nie ma porównania.

3) nie wspominając o płacy minimalnej poniżej granicy ubóstwa.


Ta, tylko mało kto ją zarabiał.

4) bezrobocie było znacznie wyższe


No było, jak przejmowali władzę po PiSie to było jeszcze wyższe. To jest
Ktoś z piewców pamięci złotej rybki może mi wyjaśnić dlaczego za Tuska było gorzej niż za PiSu? Nawet nie gorzej, źle po prostu, ja czasy ich kandydatury pamiętam jaki rozkwit firm i gospodarki a nie rekordy likwidacji i upadłości, o cenach nie wspominając


@BiauekRemover: proponuje to pytanie zadać ministrowi Sienkiewiczowi, zaufanemu Tuska która osobiście mówił, że Polska za PO to #!$%@? dupa i kamieni dupa i kraj teoretyczny
@BiauekRemover: Dzika prywatyzacja (dlatego w takim stanie jest np. obecnie PKP, gdzie infrastruktura to złom; prywatyzacja PZU za grosze; TPSA), kradzież pieniędzy Polaków z OFE; manipulacje cenami na stacjach paliw; dzikie wywłaszczenia w kamienicach; Amber Gold (brak reakcji pomimo licznych raportów); Afera hazardowa, brak podnoszenia kwoty wolnej od podatku, prowokacje policyjne i wykorzystywanie służb w celach politycznych, to tak na szybko.
@BiauekRemover tak uwielbiam takie #!$%@?. Prowadzę firmę od początku 2006 roku. Było zajebiscie, pisiory mnie tak dojechały jak jak każda inna firmę że ledwo na plus wychodzi. Ale co tam najważniejsze że kobiety nie mogą się ruchac a geje dzieci adopotować
@BiauekRemover: bądźmy szczery: nic nie pamiętasz bo byłeś gowniakiem. Gdybyś pamiętał to byś nie #!$%@? tych głupot ale nawet nie zamierzam wchodzić w polemikę, bo teraz jest hurraoptymizm i wzajemne walenie sobie konia. Poczekam kilka miesięcy, dostaniecie po dupie i sami zrozumiecie xd Wtedy będziecie otwarci na argumenty więc wtedy wrócimy do rozmowy
@BiauekRemover: 2 miliony młodych wyjechało za granicę, były umowy śmieciowe, wysyłanie wszystkich na studia, którzy potem pracowali w byle robotach, nawet były memy wtedy o magistrach za kasą w warzywniaku, ale dla mnie to przede wszystkim kwestie ideologiczne, szerzenie feminizmu i liberalizmu, co prawda PiS nie był tu wiele lepszy, ale przynajmniej torował drogę dla prawdziwej prawicy.
@BiauekRemover: no tak #!$%@? kase z OFE ale to nic sie nie stało XD. A i liniowy 15% to tez jakoś zapomnieli, a te zmielone milion głosów w referendum to też tak wiecie głupio wyszło XDXD. WY DURNE LEMINGI TO NIGDY SIE NIE NAUCZYCIE
@BiauekRemover podatek vat 23% na rok, 15 lat temu. Brak pomysłów i rozwiązań na niż demograficzny, bezrobocie, słaba infrastruktura i wyparcie się na wszystko co Polskie. Nasze narodowe kompleksy się nie wzięły znikąd.
Akurat zbrojeniówkę wyprzedał, a potem bohatersko odkupił PiS.


@MalowanyPtak: To też swoją drogą, ale mi chodzi o konkretną sprawę sprzedaży linii remontowej T72 i zrobiło to PO. Choć okazało się, że zleceń na remonty od innych krajó było dużo,, nie pamiętam kto to kupił.
@BiauekRemover: normalnie, ludzie mnie zarabiali, teraz zarabiają więcej. Zwłaszcza ci najgorzej sytuowani, którym pensje rosły szybciej niż inflacja.
Co oczywiście w większości wynika z tego że Polska mimo wszystko się rozwijała przez te lata i cały czas się rozwija, za 8 lat też ludzie będą mieli lepiej niż mają teraz*

*chyba że wojna
@BiauekRemover Koniunktura ekonomiczna. Na to rządy generalnie nie mają wpływu. Mogą tylko reagować na sytuację. Za po był duży kryzys ekonomiczny przecież. PiS miał fuksa bo rządził po kryzysie w lepszej koniunkturze. To, że zamiast to wykorzystać wolał rzucać pieniędzmi i nas zadłużać to inna sprawa.

Generalnie można się cofnąć jeszcze dalej do pierwszego rzędu PiS gdzie było jeszcze bardziej #!$%@? niż za PO. - Bo po prostu takie były czasy, taka