Wpis z mikrobloga

Jestem z konfederacją od 8 lat. Głosowałem na pana Janusza 8 lat temu, 4 lata temu, i tym razem też zagłosowałem. Całkowite rozczarowanie, bo liberalizm w Polsce dalej stoi tam gdzie stał. Czyli na granicy progu wyborczego. Czy w jakiś sposób cieszy wygrana opozycji? Na pewno po części tak, bo PiS trzeba było odsunąć w jakiś sposób od władzy. Nie łudzę się jednak, że cokolwiek się szybko zmieni. Pisowskie karaczany są zbyt mocno zakotwiczone w każdej strukturze tego kraju, aby było tak łatwo ich wygonić. Na pewno też niema co się łudzić, że ktoś kogokolwiek będzie rozliczał za te 8 lat rządów, a nawet nie wiadomo czy koalicji uda się stworzyć jakikolwiek rząd opozycji. To mimo wszystko jestem dobrej myśli.

Chciałbym podziękować każdemu kto udał się na wybory w niedzielę. Niesamowicie cieszy taka frekwencja. To wszystko i tak może być tylko małym krokiem, ale ważne że zrobionym w dobrym kierunku. Milusiego wieczoru życzę mirki i mirabelki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#wybory #konfederacja #polityka
  • 31
@ibilon @Erwto widzicie, wyrosniecie z glosowania na korwina to również wyrosniecie z bycia fanatykiem danego ugrupowania, to że już nie oglądam na YT z wypiekami na pryszczatej twarzy jak korwin masakruje lewaków to nie znaczy, że znalazłem sobie nowych idoli, których teraz wielbie tak samo xD

Może też dorośnięcie i też was to czeka

I btw panie @ibilon to konfederacja to właśnie są socjalisci o czym wspomniałem wcześniej, prawdziwie wolny rynek był
@Espada97: Myślę podobnie. Zresztą sam miałem głosować na Trzecią Drogę, jednak ostatnie dni wyborcze pokazały ze Konfederacja może spaść pod próg 7% wiec stwierdziłem że oddam głos na tego słabszego. Równie dobrze mógłbym iść na Trzecią Drogę, i byłbym tak samo niezadowolony z obecnych wyników. Tak jak wspomniałeś mam dosyć POPiS i Lewicy, mimo iż lewica światopoglądowo ma niektóre mocne i dobre punkty jak np: poprawa edukacji w szkołach czy odcięcie
@Espada97: Same here.
Też jestem mega rozczarowany. Niestety jakieś 80-90% ludzi to motłoch, którym łatwo się manipuluje. Nawet tu na wykopie mamy do czynienia z propagandą. Cała masa trolli (bo kto by tracił czas na staranne dopracowywanie memów politycznych) z grafikami i teściami rodem z PRL-u. Niestety od kilkudziesięciu lat to samo jeśli chodzi o wybory.