Wpis z mikrobloga

Cieszę się, że te wybory po raz kolejny pokazały, że bańki ideologiczne, tak namiętnie promowane w internecie, nie mają przełożenia na rzeczywistość.

Potężna Konfederacja, przeciwwaga dla lewackiego i zgniłego zachodu, miała być trzecią siłą polityczną w Sejmie. Miała wywrócić stolik i sprawić, że każdy Polak będzie wolny i bogaty. A wyszło jak zwykle. Rzeczywistość zweryfikowała, że zamordyzm, szuryzm i populizm ekonomiczny, działa tylko w dyskusjach na forum ze śmiesznymi obrazkami.

Okazuje się również, że kobiety nie mają postaci niebinarych julek z kolorowymi włosami po psychologi, które chcą się ruchać z m0kebe. Lewica otrzymała tylko 10% głosów wszystkich kobiet i zajęła czwarte miejsce, a to nie pozwoliło pokonać nawet Trzeciej Drogi. Sprawy kobiet stały się mainstreamowe (a same kobiety to nie tylko lewaczki) i nie można ich zamiatać pod dywan, jeżeli chce się zrobić dobry wynik.

PiS (również potęga w internecie i mediach rządowych) upadł i sobie głupi ryj rozwalił. Po zabraniu narzędzi propagandy i środków z budżetu powinni spaść mocno w sondażach i zostać już tylko z twardym elektoratem.

#wybory #bekazprawakow #bekazkonfederacji #bekazpisu #polityka
  • 4
@Walimbrachol: Mnie rozwala, że jak przed wyborami pisałem, że głosuję na TD to nikt mnie jakoś szczególnie nie wyzywał, jak po wyborach powiedziałem, że zagłosowałem na TD to mnie niektóre wykopki wyzywali plus jechanie po TD którego wcześniej nie było. Dla wykopków TD się nie liczyło, jakaś umiarkowana partia? Przecież konfederacja się tylko liczy bo ma wywrócić stolik

Część wykopków w swojej bańce myślała, że pis wygra i stworzy koalicję z
Część wykopków w swojej bańce myślała, że pis wygra i stworzy koalicję z przymusu z konfederacją która miała mieć te 15% i konfederacja byłaby tym ogonem który steruje psem. A tu wyszła dupa. Normicy nie głosują na konfederację.


@janciopan: nie było ich dużo ale niektóre kuce nawet wprost o tym pisały, że liczą na taką koalicję z pisem
@janciopan: TD ma to do siebie, że ich poparcie jest nieco zawyżone. Sam na nich głosowałem, ale nie dlatego że to mój pierwszy wybór, ale "jak nie wejdą, to mamy powtórkę z Lewicy w 2015" - i pewnie podobnie zrobiło całkiem sporo osób. Na faktyczne procenty to dopiero będą musieli sobie zapracować przez tą kadencje i może być różnie.

Ale w sumie to tam mało istotne - ważne, że konfa ledwo