Wpis z mikrobloga

@2-aminopirydyna: jednego dnia jesteś zdrowy a drugiego dowiadujesz się u lekarza, że nerki coś nie teges, a po kilku badaniach wychodzi, że to ciśnienie bez objawów od lat dewastowało ci narządy

A to jeden ze scenariuszy. Ja tydzień temu biegłem maraton, a dzisiaj nie mogę chodzić bo nadwerężyłem nogę i ten stan utrzyma się jeszcze tydzień albo dłużej jak będę miał pecha xD

Każdego prawie coś dopadnie, pytanie kiedy. Organizm po
  • Odpowiedz
@conamirko: kontuzje to inna sprawa, sam nie posiadam dwóch więzadeł, ale chyba każdy się z tym liczy dając coś od siebie w jakiś sport. Natomiast niedbanie o zdrowy tryb życia na tyle, żeby sobie #!$%@?ć wnętrzności będąc tuż po zakończeniu edukacji to ja nie wiem jakie ludzie mają nawyki w tym kraju xD
  • Odpowiedz
@2-aminopirydyna: ale to nie jest kwestia niedbania o zdrowy tryb życia - prawdopodobnie jak się nie zapuscisz w okolice 50BMI albo nie jesteś alkoholikiem to nie jesteś nawet w stanie się uszkodzić do 30.

Ja na ten przykład dostałem cukrzycy typu 1 jako nastolatek ponieważ ch#j mi w dupę, nie miałem na to wpływu. Parę lat później, też sama z siebie, wyskoczyła mi niedoczynność tarczycy.

Większość nadciśnień jest idiopatycznych. Podobnie z
  • Odpowiedz
prawdopodobnie jak się nie zapuscisz w okolice 50BMI albo nie jesteś alkoholikiem to nie jesteś nawet w stanie się uszkodzić do 30.


@conamirko: głównie o to mi chodziło, rzeczy wrodzone to już inna sprawa

po 30 roku życia tracisz gwarancję na organizm. Nagle sobie zdajesz sprawę, że coś Ci się sypie.


@WielkieDablju: ufff to mam niecałe 1,5 roku spokoju ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@2-aminopirydyna: też mnie to dziwi, ja mam 29, gdzieś od 3-4 lat regularnie ćwiczę i nigdy w życiu nie byłem w lepszej kondycji niż teraz, brak nałogów, nawet jakoś mniej choruję niż kiedyś, czuję się 10/10 i mam zamiar tak do końca swojej "kadencji" ()
  • Odpowiedz
@2-aminopirydyna: ja to jakiś tydzień po 30 urodzinach dostałem bólu nogi, który okazał się być genetyczną chorobą o podłożu hematologicznym i w rezultacie muszę co miesiąc wydawać paręset złotych na leki do końca życia, wpływ na to miałem żaden ¯\(ツ)/¯ Oczywiście przed 30 urodzinami przez całe życie względnie nic się złego ze zdrowiem nie działo. To tak w ramach odpowiedzi na Twoje pytanie o #!$%@? zdrowiu po trzydziestce ^_^
  • Odpowiedz