Wpis z mikrobloga

Mirki, mam problem. Wyjmowałem z pod prysznica syfon, żeby go przeczyścić, bo woda nie spływała. Po ponownym włożeniu syfonu w rurę kanalizacji, niestety kapie mi woda w zaznaczonym na czerwono miejscu. Próbowałem to wyjmować i wkładać raz jeszcze, ale cały czas dzieje się tak samo. Jak to ugryźć? Problem również w tym, że ten prysznic montował chyba jakiś skończony kretyn, bo dostęp do tej rury mam tylko leżąc pod kiblem i mogąc manewrować tylko jedną ręką.

#hydraulika #hydraulik #zlotaraczka
GetRekt - Mirki, mam problem. Wyjmowałem z pod prysznica syfon, żeby go przeczyścić, ...

źródło: 387512647_294203576896404_3041824282150626717_n

Pobierz
  • 24
@GetRekt wyjmij tę uszczelkę, najlepiej zamontuj nową, ale jeśli nie masz takiej możliwosci to chociaż ją posmaruj pastą do hydrauliki, osadź ją prawidłowo i tą białą spróbuj jak najdalej wpuścić. Bo widać że nie dochodzi do końca kołnierza i jest krzywa, a jak będzie krzywo to sie będzie sączyć ¯_(ツ)_/¯
  • 0
@who_yo_vy: Ale gdzie tam jest uszczelka? Ja jej nie widzę nigdzie :(
Biała jest wsadzona do samego końca, dalej już nie idzie, można to ewentualnie jakoś obrócić? Tę szarą np? Jeśli tak, to gdzie kręcić? Przepraszam, jestem laikiem totalnym w temacie
@GetRekt: albo weź całe kolanko to szare i takie samo kup. Są też takie z regulowanym kątem to będzie lepiej pasować. Można też wziąć taka rurę harmonijkę i zastąpić te wszystkie kolanka bo nasrane jest ich tam jakby ktoś pierwszy raz to robił.
@GetRekt Pewnie możesz. Kup uszczelkę albo kolano takie same, przyda ci się też mają tubka pasty poślizgowej. Posmaruj uszczelkę i 5cm rury którą będziesz wkładał. Gotowe.
@GetRekt: zawsze możesz #!$%@?ć to jakimś klejem w tej tubce co silikon. Kiedyś miałem Boll chyba do montażu szyb samochodowych za jakieś 20zł i wszystko kleił. Tylko jak już skleisz to już następnym razem wymiana.
Ale tam właśnie nie ma żadnej uszczelki... :(


@GetRekt: sięgasz ręką do tej rury? To wsadź w nią najpierw palec i upewnij się, że tej uszczelki tam faktycznie nie ma. I jeśli tak, to wsadź nową (uszczelka do kielicha kanalizy fi50 powiedz w sklepie, dostaniesz co trzeba). Następnie zwilż wierzch białej rurki płynem do mycia naczyń i wepchnij w tą szarą. I nic nie będzie cieknąć.