Wpis z mikrobloga

Hej! Mirki, może ktoś z Was mi podpowie. Od jakiegoś czasu mam problem ze swoim blaszakiem. Po kilku, czasem kilkudziesięciu minutach grania wywala mnie do pulpitu. Nie z każdej gry, najczęściej Elden Ring. Szukam przyczyny, sprawdzałem RAM, sprawdzałem temperatury, puszczałem Intel Burn Test, wszystko w takich testach wygląda spoko. Przerzuciłem system na większy dysk bo myślałem że brakuje miejsca może, poprzedni był prawie pełny i miał swoje lata. I jedyne co teraz zauważyłem to wahania taktowania procka w HW Monitor w przedziale 2GHz do 6GHz. Gdzie wcześniej było to 4GHz-4.4GHz. Reset BIOS nie pomógł obniżenie taktowania nic nie daje. Szukałem trochę po necie ale nic nie znalazłem. Jak ktoś ma jakiś sensowny pomysł jak to ogarnąć to poproszę.
Komp to Intel I7 4790K
GTX980Ti
16GB DDR3
MSI MPower Z97
Chiftec 650W

#komputery #pcmasterrace
  • 16
@xyz_xyz: ten proc był swego czasu skalowany i wymieniany był ten glut na pastę czy coś w tym stylu, polecany na jakimś forum gościu mi to robił i wszystko działało dobre kilka lat. Temperatury są w normie, Intel Burn Test nagrzewa go do maks 70 stopni i wszystko działa stabilnie. Do momentu odpalenia kilku gier.
@xyz_xyz: zasilacz z tego co wiem dawałby blue screena, albo wyłączał kompa co kiedyś się działo jak zapakowałem Radeona jakiegoś mocnego i mocy brakowało. Odpalam Crysis na full detalach i działa. Temperatury spoko, proc spoko. Zaczynam się zastanawiać czy to nie wina gry, odpaliłem Soulsy 3 i dokładnie to samo się stało co w Elden Ring xD System bym na samym końcu obstawiał bo co on może mieć do wymuszania taktowania?
@jastrzabnakonarze Kiedyś mi właśnie kości wywalały giereczki do pulpitu (z rzadka pojawiał się BSOD)

Na 1070 wywalał mi np. PUBG (tylko on) do pulpitu, też nie wiem dlaczego i nigdy się nie dowiedziałem, bo zmieniłem kartę.

Tak może być, że to jakaś pierdoła ( ͡º ͜ʖ͡º)
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.