Wpis z mikrobloga

@zapomnialemhaslo: Nawet gdyby się zgodzili na podział to konflikt i tak by wybuchł. Na proponowanym Żydom terenie nadal mieszkało sporo Arabów. Żydzi chcieli się ich pozbyć, więc to też mogłoby spowodować konflikt.
@Mirzani: mnie w tym wszystkim zastanawia jedno ale może jestem za mało wyedukowany historycznie: skąd wogóle pomysł na to aby stworzyć państwo dla grupy religijnej ? Przeciez nie ma na świcie innych państw stworzonych np dla chrześcijan, luteran czy prawosławnych. Sa państwa i mają obywateli tego czy tamtego wyznania. Ale dlaczego ktoś stwierdził że w miejscu gdzie była Palestyna nagle stworzymy państwo dla żydów ?
@zapomnialemhaslo: Uważaj, bo zaraz dojdziesz do tego, że po 123 latach nieobecnosci na mapach, Polski nie należało się żadne terytorium skoro tyle czasu nie istniała. A skoro było dużo żydów to może tutaj trzeba było utworzyć ich państwo skoro odnosisz się do kwestii populacyjnych? Historia tamtego regionu to ciągłe wojny, przechodzenie terenu z rąk do rąk i przekładanie roszczeń terytorialnych na kwestie wyznaniowe. Nie ma prostych rozwiązań. Aktualnie według mnie sprawa
@zapomnialemhaslo:

stworzyłeś sobie chochoła i z nim walczysz xD


Przecież to ty stworzyłeś sobie chochoła xD Najpierw kłamiesz, że wg rezolucji ONZ komuś by odbierano domy, a teraz przyznajesz się do kłamstwa ale robisz kolejnego fikoła xD

To teraz sobie popatrz jak arabowie kradli domy żydów. Pewnie jakiegoś zwarcia dostaniesz w mózgu od dysonansu poznawczego xDDD

https://en.wikipedia.org/wiki/Jewish_exodus_from_the_Muslim_world