Wpis z mikrobloga

9 października odbędą się wybory parlamentarne w Rzeczypospolitej Polskiej. W związku z tym w dniach 8 X (od godziny 00.00) – 9 X (co najmniej do godziny 21.00) w Wykop.pl obowiązuje cisza wyborcza. Prosimy o niepublikowanie materiałów sondażowych, o nie zachęcanie do głosowania na konkretnych kandydatów i partie. Równocześnie przypominamy, że odpowiedzialność prawną za opublikowane treści ponosi autor wypowiedzi.

(zgodnie z prawem ten, kto w czasie ciszy wyborczej poda wyniki przedwyborczych sondaży, podlega karze grzywny od 500 tys. do 1 mln zł. Grzywna grozi także za prowadzenie agitacji w czasie ciszy wyborczej

do 5tys. zł)
  • 62
od czasu popularyzacji internetu, egzekucja tego przepisu jest praktycznie martwa (czego przykład mieliśmy w przypadku ostatnich wyborów prezydenckich) , ale faktycznie dla pełnej jasności warto wspomnieć :)
Zobaczymy ile i jakie przypadki łamania ciszy zostaną napotkane w całej Polsce. Zawsze to ciekawie posłuchać o tym jak jakiś desperat próbował jeszcze zachęcić trochę ludzi:)

Ciekaw jestem też czy będą przypadki próby przekupstwa, coś na wzór Wałbrzycha.

Na pewno są desperaci, którzy wręcz "muszą" się do sejmu dostać.

No to ciii...:)
A ja wam, drodzy admini, przypomnę o ostatnim wyroku skazującym na bloggera za treść komentarza kogoś innego na jego blogu, bo "administrator bloga odpowiada za treści w nim zamieszczane" ;)
@Mercuror: I to nie pierwszy wyrok tego rodzaju, parę lat temu zapadł podobny. Z drugiej strony jeżeli złamiesz cisze wyborczą na Twitterze, to odpowiadasz za to osobiście, a nie odpowiada za to serwis. Nie mam pojęcia jak może być w przypadku Wykopu.