Wpis z mikrobloga

Czołem! Czy stara #amiga A500 kompletnie odrestaurowana i naprawiona mogła by plusa? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Klient przytargał do nas takiego dziadka, wykopanego gdzieś z odmętów piwnicy. A że Amiga odpaliła od strzała mimo wieku ponad 30 lat to postanowiliśmy dać jej drugie życie. Jest ona do sprzedania w dość konkretnym zestawie w licytacji od 1 zł

Kilka zdjęć więcej w komentarzu ale zapraszamy Was serdecznie na naszego Instagrama gdzie jest więcej zdjęć wraz z opisem transformacji tej Amigi :)

#retrogaming #retrocomputing #serwispc #staregry #starekomputery #gry #konsole
xgamecenter_pl - Czołem! Czy stara #amiga A500 kompletnie odrestaurowana i naprawiona...

źródło: 1

Pobierz
  • 54
@GdzieJestBanan na pewno działa na ABS, polipropylen, poliwęglan. Z klocków z tych materiałów bez problemu znikają przebarwienia.

Miękkie case są zwykle z silikonu albo poliuretanu, z nimi się nie bawiłem ale podejrzewam, że odbarwiają się z tego samego powodu co inne tworzywa czyli właśnie się utleniają więc metoda powinna zadziałać.

Ja mam perhydrol 35% picrel więc działa moment z lampą uv a bez zwykle wystarczy na słoneczku postawić w misce na parę
Semigod - @GdzieJestBanan na pewno działa na ABS, polipropylen, poliwęglan. Z klocków...

źródło: temp_file8081596586503045684

Pobierz
@Semigod Dzięki bardzo za odpowiedź!
Co masz na myśli, że trzeba pokombinować? Da się kupić inaczej, niż "na firmę"?
W ostateczności można by chyba użyć utleniacza do włosów (jak ktoś mieszka z kobietą, to pewnie ma w szafie ( ͡ ͜ʖ ͡). )
@GdzieJestBanan no właśnie z tym na firmę trzeba kombinować bo jak ktoś nie ma firmy to musi znaleźć taką która mu kupi ( )

Nie wiem jak tego pilnują ale trzeba składać deklaracje do czego Ci ten perhydrol w firmie potrzebny. Jak ktoś ma jdg i jest programistą to nie wiem czy mu się uda kupić bo po co mu to?

A cyrki są bo ktoś mądry
@ubog: Atari średnio kojarzę, mało miałem z nim do czynienia, ale to chyba był taki ogólny joke był z tymi "kompami" w latach 80 i 90, bo przy C64 pamiętam, że brało się śrubokręt i głowicę stroiło, a przy Amidze czasem wgrywanie kickstartera wywalało, albo jak sie kopiowało Mortal Kombat 2 na kilkunastu dyskietkach i modliło aby wszystko dobrze się skopiowało, także był ten dreszczyk podczas oczekiwania ( ͡° ͜
@SpasticInk: mialem c64 i bylo tu duzo stabilniej niz wlasnie u kuzyna na atari, tam doslownie ograniczalo sie chodzenie obok maszyny aby nic sie nie sypnelo :)